Çocuklar Gülsün Diye Derneği

Kuruluş Tarihi: 2010

2010 yılında Sanatçı Gülben Ergen öncülüğünde başlatılan Çocuklar Gülsün Diye kampanyasının devamı olarak kuruldu. Sanatçı Gülben Ergen’in başkanlığını, Araştırmacı Elvan Oktar‘ın ise başkan yardımcılığını üstlendiği Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Türkiye’de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Şimdiye kadar; Tokat, Mardin, Trabzon Vakfıkebir, Erzurum, Sinop, Hatay, İstanbul, Aydın, Zonguldak, Van , Sivas ,Manisa , Çanakkale , Kars, Trabzon Of ve Tekirdsğ’ da olmak üzere toplam 16 anaokulu inşaatı tamamlayıp, içlerini çağdaş bir eğitim için gereken tüm materyallerle donatarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edildi.

Çocukların evlerinden okullarına giden yollarını kısaltabilmek ve bu yolculuğu onlar için kolaylaştırabilmek amacıyla açılan anaokullarına servis araçları da alındı.

Desteklerle, toplam 122.692 adet oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemesi, 84 farklı anaokulu/ana sınıfına kayıtlı toplam 2.575 ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaştırıldı.

22 Ekim 2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, ihtiyacı olan bölgelerde anaokulları yaparak okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Dernek, bağışçılarının gönderdiği yeni oyuncak ve kırtasiye malzemelerini, ihtiyacı olan çocuklarla paylaşmayı sürdürmektedir.