Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa

9424

kez görüntülendi

Elvan Oktar Kimdir?

Liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamlamasının ardından Amerika’da De Anza Collage’da işletme eğitimine başlamış ve 1992’de ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Yaklaşık 2 sene Kanada’da Revenue Canada’da İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra 1994 yılından itibaren araştırma sektöründe çalışmaktadır.

1994 – 2002 yılları arasında STRATEJİ|MORI’de çeşitli kademelerde çalışmış ve Genel Müdürlüğü döneminde şirketin Gfk Group’a satış aşamalarında bulunmuştur. Daha sonra Gfk Türkiye’de önce danışman ardından Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Oktar, 2006 yılında uzun süredir birlikte çalıştığı ortaklarıyla ERA Research & Consultancy’yi kurmuştur.

Uzmanlık alanları itibar araştırmaları, iletişim araştırmaları, memnuniyet araştırmaları, insan kaynakları araştırmaları, ve stratejik planlama araştırmalarıdır.

Çeşitli kurum ve üniversitelerde derslere katılan Elvan Oktar, 2004 senesinden beri düzenli olarak İletişim Danışmanları Derneği’nin eğitimlerinde görev almakta ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Market Research in Action dersi vermektedir.

Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD)’nde farklı görevlerde bulunan Elvan Oktar, halen Çocuklar Gülsün Diye Derneği‘nin Başkan Yardımcılığını yapmaktadır.

Kaynakça

Elvan Oktar