“İnadına Aşk” Dizisinde Kim Kimdir? Temmuz 2015

Yapımcılığını Sinegraf’ın üstlendiği, başrollerini Açelya Topaloğlu ile Can Yaman’ın paylaştığı, Türkiye’nin en önemli yönetmenlerinden Osman Sınav’ın ilk romantik komedi dizisi İnadına Aşk.

İnadına Aşk; içinde aşk, sevgi, nefret ve oyun dolu bir romantik komedi dizisi. Her şey Karadenizli bir ailenin kızı olan Defne’nin, Aras Teknoloji’nin yakışıklı ve çapkın patronu Yalın’ın yanında işe girmesiyle başlar.

Tamamen zıt karakterler olan Defne ve Yalın’ın birbirlerinden nefret etmesi ve sürtüşmeleriyle başlayan hikaye, Defne’nin maço ağabeyi Çınar’ın müdahaleleriyle iyice karışır. Ama asıl cümbüş, Çınar’ın Yalın’ın kız kardeşi Yeşim’e aşık olmasıyla kopacaktır!

* Açelya Topaloğlu biyografisi (Defne Barutçu rolünde)
* Can Yaman biyografisi (Yalın Aras rolünde)
* Nilay Duru biyografisi (Yeşim Aras rolünde)
* Eren Vurdem biyografisi (Çınar Barutçu rolünde)
* Cevahir Turan biyografisi (Ezgi Aksoy rolünde)
* Cem Belevi biyografisi (Deniz Aras rolünde)
* Yeşim Dalgıçer biyografisi (Leyla Aksoy rolünde)
* Taner Rumeli biyografisi (Toprak Barutçu rolünde)
* Tibet Tursun (İdris Doruk Barutçu rolünde)
* Bilge Şen biyografisi (Pembe Barutçu rolünde)
* Selim Gürata biyografisi (Süreyya Aras rolünde)

* Açelya Topaloğlu biyografisi (Defne Barutçu rolünde)
Defne, çok zeki, çok inatçı ve çok geveze bir laz kızıdır. Her durumda haklıdır ve çenesiyle insanları bezdirip istediğini elde etmek konusunda bir dünya markasıdır. Bu konuda o kadar yeteneklidir ki, kainatın en maço ailesi olan Barutçuları ikna edip İstanbul’da okumayı, bölümünü birincilikle bitirerek bilgisayar mühendisi olmayı ve hayallerinin şirketi Arass Teknoloji’de işe kabul edilmeyi başarmıştır. Bu büyük başarı hikayesinden sonra artık sıra aşktadır ve Defne birbirinden maço üç abiyle büyüdüğü için haklı olarak aşık olacağı erkeğin son derece açık görüşlü ve romantik bir adam olmasını beklemektedir.

* Can Yaman biyografisi (Yalın Aras rolünde)
İstanbullu asil bir ailenin torunu olan Yalın Aras, Arass Teknoloji’nin dahi patronudur. Modern bir aileden geldiğine bakmayın, Yalın Aras aslında tam bir dağ adamıdır. Kod yazmak dışındaki en büyük zevki dağda, ormanda dolaşmak ve avlanmaktır. Birlikte çalıştığı kuzeni Deniz Aras’ın aksine, sosyallikten nasibini almamıştır. Tatlı dil denen şeyden haberi yoktur. Hayatta en sevdiği insan olan kızkardeşi Yeşim’le bile iletişimi, kızın elbiselerine homurdanmaktan ibarettir.

* Nilay Duru biyografisi (Yeşim Aras rolünde)
Yeşim, Yalın’ın nazlı kardeşi, Aras ailesinin sevimli entrikacı prensesidir. Arass Teknoloji’de satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışan ve ailenin sosyal medya yüzü olan Yeşim, tüm şirinliği ve numaracılığı ile dedesi Süreyya bey’in gözde torunudur. Kuzeni Deniz’le de arası çok iyidir ve yeri geldiğinde onu entrikalarına ortak olmaya zorlamaktan geri durmaz. Defne’yi görür görmez seven ve en yakın akadaşı ilan eden Yeşim’in hayatta tek tahammül edemediği şey, öküz modeli erkeklerdir. 

* Eren Vurdem biyografisi (Çınar Barutçu rolünde)
Karadenizli bir ailenin ortanca oğlu olan Çınar, bir gemi mühendisidir ve ailesinin Trabzon’da sahip olduğu tersanenin İstanbul ofisini yönetmektedir. İşi dışındaki hayatını küçük kızkardeşi Defne’ye bekçilik etmeye adamıştır ve bu konuda maçoluğun en şahaser örneklerini başarıyla sergilemeyi sürdürmektedir. Bir anda parlayan öfkesiyle, hayatını zehir ettiği kardeşinin üzülmesine dayanamayan kocaman yüreğiyle, cin gibi zekasıyla tam bir laz uşağı olan Çınar’ın hayatta en önem verdiği şey ailesi ve muhafazakar değerleridir.

* Cevahir Turan biyografisi (Ezgi Aksoy rolünde)
Defne’nin ev arkadaşı ve aynı zamanda yengesinin kardeşi olan Ezgi, idealist bir doktordur. Kokoş ablası Leyla’nın aksine, süsle püsle hiç ilgisi yoktur. Kız muhabbetlerinden haz etmez, duygusal değildir ve Defne’yi hayatın onun karşısına çıkardığı bir imtihan gibi görmektedir. Ezgi’nin hayatta en gıcık olduğu şey, çapkın playboylardır. Fakat gecelerin prensi, modern Kazanova Deniz Aras’la karşılaştığı an, hayattaki asıl imtihanının bu tatlı serseriye kapılmak olduğunu anlayacaktır.

* Cem Belevi biyografisi (Deniz Aras rolünde)
Arass Teknoloji’nin iki dahi çocuğundan biridir. Yalın’la birlikte kurduğu şirketin bel kemiği olan Deniz, dedesi ve kuzenleriyle birlikte aynı evde yaşamaktadır. Annesiyle babasını bir kazada kaybeden, kardeşi Nehir’i de eğitim için Amerika’ya gönderen Deniz, kendisini eğlenceye vurmuştur. Hayatta işi ve ailesi dışında hiçbir şeyi önemsememekte, her gece dışarı çıkıp her gece başka bir kadınla birlikte olarak paparazzilerin gözdesi olmayı sürdürmektedir.

* Yeşim Dalgıçer biyografisi (Leyla Aksoy rolünde)
İç çamaşırı tasarımcısı olan Leyla, kokoş,seksi ve eğlenceli görüntüsünün altında bağımsız ve özgür bir kadındır. Hayattaki en büyük aşkı oğlu Doruk’tur. Eski kocası Toprak ve ailesi her ne kadar oğlunun isminin İdris olduğunu iddia etseler de, bu Leyla için önemsiz bir detaydır. Ailesini kaybettiğinde küçücük bir kızkardeşle yanız kalan Leyla, kardeşi Ezgi’yi okutabilmek için dişini tırnana takmış, ama buna rağmen hayatın keyfini sürmekten de geri kalmamıştır.

* Taner Rumeli biyografisi (Toprak Barutçu rolünde)
Karadenizli ailenin en büyük oğludur. Babasının ölümünden sonra ailede ki baba rolünü üstlenen Toprak, babasından kalan gemi tersanesini büyütüp, ülke çapında büyük bir şirkete dönüştürmüştür. Trabzon’da yaşamaya devam eden Toprak, genlerinin ve genç yaşta üstlendiği babalığın sağladığı etkiyle herşeyi en son duyan ve herşeye en son noktayı koyan adamdır. Hayatında tekbir kez düşünmeden hareket eden Toprak, ilk görüşte aşık olduğu modern ve rahat yaşamayı seven Leyla ile ailesine haber vermeden evlenmiştir.

* Tibet Tursun (İdris Doruk Barutçu rolünde)
Leyla ve Toprak çiftinin oğlu olan İdris Doruk, Leyla’nın tüm çabalarına rağmen genetik olarak Barutçu ailesinin bir kopyasıdır. Henüz 6 yaşındadır ama maçoluk konusunda amcalarına taş çıkarmaktadır. Hayatta en sevdiği şey futbol ve dövüşmektir. En büyük amacı da, annesiyle babasının tekrar bir araya gelmesidir. İdris Doruk ne yapıp ne edecek, bu iki ayrı dünyayı bir araya getirecektir.

* Bilge Şen biyografisi (Pembe Barutçu rolünde)
İşte olay kadın. Çok genç yaşta kocasını kaybeden Pembe Sultan tek oğluyla hayata tutunma çabasını büyük bir kuvvetle vermiştir. Karadeniz’in güçlü kadınının en büyük örneği olan Pembe Sultan, önce gelinini ardından oğlunu da kaybedince, tüm hayatını torunlarına adamıştır ikinci kez. Pembe Sultan’ın karakterinde tek bir doğru vardır. “Ben asla yanlış olmam.” O her zaman haklıdır. Nokta. 

* Selim Gürata biyografisi (Süreyya Aras rolünde)
“Süreyya Aras Bir İstanbul beyefendisi. Soylu bir mücevher tasarımcısı. Asilzade. Süreyya Bey, kuralcı bir adamdır. Torunlarıyla birlikte yaşadığı köşkte, kendi belirlediği kurallara uyulmasını beklemekte, aşırılıklara asla izin vermemektedir. Aldığı terbiye ve eğitim gereği sevgisini çok fazla belli edemeyen Süreyya Bey’in tabularını tek yıkan kişi, prenses torunu, cici kızı Yeşim’dir. Süreyya Bey bu ailenin mihenk taşı, bel kemiğidir. Ama Süreyya Bey’i delirtecek bir Pembe Sultan, bu saat gibi işleyen düzen için büyük tehdittir.”

Kaynakça

Foxtv İnadına Aşk Dizisi