can_yaman_kimdir

Doğum Tarihi

1989

Şehir

İstanbul

4881

kez görüntülendi

Can Yaman Kimdir?

Can Yaman, 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Yugoslav kökenli olan Can Yaman, ilköğretimini Bilfen Koleji’nde tamamlamıştır. Lise öğremini İtalyan Lisesi’nde birincilikle tamamlamış, Lisede değişim öğrencisi olarak Amerikaya gitmiştir.

Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesinde Hukuk okumuştur. Asıl mesleği avukatlıktır.

Eğitimin ardından 1 yıl staj yapan Can Yaman, ceza hukukuyla ilgilenmiştir. Hobi olarak oyunculuk dersleri almıştır.

Can Yaman, PricewaterhouseCoopers isimli firmada altı ay avukatlık yapmıştır. İki dil bilmektedir, MSA’dan barmenlik sertifikası olan Can Yaman lisanslı basketbol oyuncusudur.

Mezun olduktan sonra kısa bir süre mesleğini yapan Can Yaman tanıdıklarının yönlendirmesiyle oyunculuğa geçiş yaptı.

Oyunculuk konusunda eğitimi olmayan Can Yaman asıl eğitimin sette olduğuna inanıyor.

Star TV’de yayınlanan dizi Gönül İşleri’nin gizemli yakışıklısı Bedir’i canlandırdı. İlk dizisi olan Gönül İşleri’nde rol aldığı oyunculardan çok şey öğrendiğini ve onları hoca gibi gördüğünü belirten genç oyuncu Sinem Kobal’a hayran olduğunu belirtiyor.

FoxTv’de yayınlanan İnadına Aşk dizisinde İstanbul’lu asil bir ailenin torunu olan Yalın Aras karakterini canlandırdı. Aras Teknoloji’nin dahi patronudur. Modern bir aileden geldiğine bakmayın, Yalın Aras aslında tam bir dağ adamıdır. Kod yazmak dışındaki en büyük zevki dağda, ormanda dolaşmak ve avlanmaktır. Birlikte çalıştığı kuzeni Deniz Aras’ın aksine, sosyallikten nasibini almamıştır. Tatlı dil denen şeyden haberi yoktur. Hayatta en sevdiği insan olan kızkardeşi Yeşim’le bile iletişimi, kızın elbiselerine homurdanmaktan ibarettir.

Can Yaman’ın en sevdiği oyuncular ise Şener Şen, Haluk Bilginer ve Uğur Yücel.