nilay_duru_kimdir

Doğum Tarihi

1990

Şehir

İstanbul

3649

kez görüntülendi

Nilay Duru Kimdir?

Nilay Duru 1990 yılında İstanbul’da doğdu. Konservatuarı birincilikle bitirmiş bir oyuncudur. Küçük yaşlardan beri oyunculuğa merak salmıştır. Hayatın içinden bir oyun ve Çelik Manolyalar gibi izleyicisi fazla olmuş tiyatrolarda oynamıştır.

Nedim Saban tarafından Hayatın içinden bir oyun kadrosuna alınmış ve Saadet Işıl Aksoy’un tiyatrodaki rolünü kendisinin oynamasını istemiştir. Ünlü isim Nedim Saban performansını çok beğenmiş ve Sherby rolünüde kendisinin oynamasını istemiştir. Sahnede özellikle seyirci ile bütünleşerek hareket etmesinin oyunculuğa katkısının fazlaca olduğunu yönetmenler belirtmiştir. Konservatuarı bitirir bitirmez bu şekilde bir tiyatroda önemli kişilerle oynaması oyuncuyu çok heyecanlandırmıştır.

Kızıl Elma adındaki dizide Hatice karakterini canlandırmış ve aynı sene içersinde Asla Vazgeçmem adındaki filmde Elif rolünü oynamıştır.

Foxtv’deki İnadına Aşk isimli dizide Yeşim Aras rolünü üstlenmiştir. Yeşim Aras, Yalın Aras’ın (Can Yaman) nazlı kardeşi, Aras ailesinin sevimli entrikacı prensesidir. Arass Teknoloji’de satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışan ve ailenin sosyal medya yüzü olan Yeşim, tüm şirinliği ve numaracılığı ile dedesi Süreyya bey’in gözde torunudur. Kuzeni Deniz’le de arası çok iyidir ve yeri geldiğinde onu entrikalarına ortak olmaya zorlamaktan geri durmaz.