Hüseyin Kıvrıkoğlu

Unvan

Orgeneral

Doğum Tarihi

Aralık 1934

Ölüm Tarihi

Şehir

Bilecik

Ülke

Türkiye

Burç

Yay yay

3725

kez görüntülendi

Hüseyin Kıvrıkoğlu Kimdir?

Kötü Yıl
Korgeneral olduğu 1988 kötü bir yıldı. Önce babasını kaybetti, sonra da küçük oğlu Haluk’u. 29 yaşındaki genç, daha önce bir dolaşım sistemi rahatsızlığı geçirmişti. Yeniden rahatsızlanınca İstanbul’da askeri bir hastaneye kaldırılmış ve hiç beklenmedik bir biçimde yaşamını yitirmişti.

Seken Kurşun
30 Ağustos 1997’de Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atandıktan sonra Kıbrıs’ta yakınında cereyan eden bir olay onu çok üzmüştü. 5 Kasım 1997 günü, KKTC devlet erkanı ve komutanlar, Kıbrıs’ta S-300 füzelerinin imha edilmesi tatbikatını izliyorlardı. Tam o sırada bir M-16 kurşunu Kıvrıkoğlu’nun üç sıra arkasındaki Albay Vural Berkay’ın göğsüne saplandı. 39. Tümen destek kıtalar grup komutanı olan Albay Berkay, dürbünüyle tatbikatı izlerken ayağa kalkmıştı…

Merminin nereden geldiği araştırıldı. Tatbikat sırasında kullanılan mermilerden birinin sekerek protokol çadırına ulaştığı sonucuna varıldı.

Fenerbahçe
Orgeneral Kıvrıkoğlu da kendisinden önceki Genelkurmay Başkanı İ.Hakkı Karadayı gibi Fenerbahçe taraftarı. 1.Ordu Komutanı Orgeneral Çevik Bir ve eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren de Fenerbahçeliydi. Fenerbahçe’nin kongrede oy kullanma hakkına sahip 5030 üyesinden biri olan Kıvrıkoğlu, takımının maçlarıyla yakından ilgileniyor. Hatta katıldığı kimi küçük toplantılarda yanında küçük bir radyo bulundurup önemli maçları dinlediği de oluyor.

Amcası ve Kuzeni
Hüseyin Kıvrıkoğlunun amcası; Kuzeni olan Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu’nun babası emekli Tuğgeneral Mustafa Kıvrıkoğlu 2001 yılında toprağa verildi. Emekli Tuğgeneral Mustafa Kıvrıkoğlu, 86 yaşında, solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.

Sayfalar: 1 2 3