aydin-nezih-dogan

Unvan

Vali

Doğum Tarihi

16 Mayıs 1962

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

1152

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Aydın Nezih Doğan Kimdir?

16 Mayıs 1962 tarihinde Ankara‘nın Bala İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ankara Gazi Lisesi mezunudur.

1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünden mezun oldu.

1983–1984 yılında askerlik görevini yaptı. Askerlik hizmetinin akabinde, 24.06.1985–29.07.1988 tarihleri arasında Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. 3 yıllık stajı sonrasında sırasıyla;

Konya – Akören Kaymakamlığı
(12.08.1988-18.09.1990),
Şanlıurfa – Hilvan Kaymakamlığı
(24.09.1990-07.09.1992)
Yozgat – Çekerek Kaymakamlığı
(23.09.1992-12.08.1994) görevlerinde bulundu.

Akören’de Kaymakamlık görevini yürütürken 6 ay süre ile ABD’de dil eğitimi aldı.

19.08.1994 tarihinde açılan sınavı kazanarak Mülkiye Müfettişliği ‘ne atandı. 30.03.1995 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Doğan, bu görevini 30.12.2005 tarihinde Tekirdağ Valiliğine atanana kadar sürdürmüştür.

Mülkiye Başmüfettişliği görevleri sırasında 1998 yılında Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunda, 1999 yılında ise T.B.M.M. Meclis Araştırma Komisyonunda Raportörlük yaptı. 2000 yılının Temmuz ayında Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Bu görevde 2002 yılı Kasım ayına kadar çalıştı. 2002 yılı Kasım ayında “İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri” olarak görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri görevi sırasında, 18.10.2004 tarihinde PTT Genel Müdürlüğü Yönetim Kurul Üyeliğine (Hazine Temsilcisi) atandı. Genel Sekreterlik görevinden Şubat 2005 tarihinde, PTT Yönetim Kurulu görevinden ise 01.02.2006 tarihinde istifa ederek ayrıldı.

23.01.2006-25.06.2009 tarihleri arasında Tekirdağ Valiliği görevinde bulundu.

02.07.2009 -02.08.2013 tarihleri arasında Konya Valiliği görevinde bulundu.

04.08.2013 tarih ve 28728 Sayılı Resmi Gazete ‘de yayınlanan 02.08.2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararınca Van Valiliği görevine atanmıştır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Kaynakça

Van Valiliği