“Veda Mektubu” Dizisinde Kim Kimdir?

Yapım: Most Production
Yapımcı: Gül Oğuz
İdari Yapımcı: Soner Güven
Yönetmen: Deniz Çelebi Dikilitaş
2.Yönetmen: Kubilay Koçak
Senaryo: Deniz Akçay
Müzik: Güldiyar Tanrıdağlı

HİKAYE:
Modern ve güçlü bir iş kadını olan Alanur ile geleneklerine sıkıca bağlı, Antakyalı bir iş adamı olan Ziya geçmişte çok büyük bir aşk yaşamıştır. Bu aşka karşı olan aileleri yüzünden, istemeden ayrılmış ve başka hayatlar kurmuşlardır.

Annesi Seher’in göz bebeği Mehmet; Ziya’nın ileride işlerini bırakmayı planladığı, büyük oğludur.

Dans tutkunu, hayat dolu Aslı; Alanur’un Fransız lisesi son sınıfta okuyan, geleceğinin her hamlesini özenle tasarladığı 19 yaşındaki küçük kızıdır. Alanur ve Ziya’nın yolları, yıllar sonra Aslı ile Mehmet’in aşkıyla bir kez daha kesişir.

Yarım kalan ne varsa bu kez de Aslı ve Mehmet’in aşkına engel oluşturur. Alanur, kendi yaşadıklarından ders çıkararak kızını güvende tutmak için onu Mehmet’ten uzak tutmaya çalışırken Seher ise yıllarca içinde tuttuğu kıskançlığın acısını Aslı’dan mı çıkaracaktır? Ziya, kendi kaderini yaşayan oğlu için üzülse de bu duruma seyirci mi olacaktır? Aslı ve Mehmet herkese meydan okuyup tüm engelleri aşabilecek, aşklarının gücüyle geçmişin yaralarını sarabilecekler midir? Yoksa onlar da Ziya ve Alanur’un yıllar önceki kaderini mi paylaşacaktır?

Veda Mektubu dizisi oyuncularının biyografileri, yaşam öyküleri

Nurgül Yeşilçay (Alanur Yıldız)
Selim Bayraktar (Ziya Karlı)
Rabia Soytürk (Aslı Yıldız)
Emre Kıvılcım (Mehmet Karlı)
Bennu Yıldırımlar (Seher Karlı)

Kaynakça

www.kanald.com.tr