turgut-altinok

Unvan

Başkan

Doğum Tarihi

1957

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

4093

kez görüntülendi

Turgut Altınok Kimdir?

1957 yılında Ankara‘nın Bala İlçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu’nda, Ortaokulu ve Liseyi, Keçiören Kalaba Lisesi’nde bitirdi.

Üniversite Öğrenimini ise Azerbaycan Uluslararası Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde yaptı. Kazakistan Abay Devlet Üniversitesi tarafından Uluslararası İlişkiler dalında Profesörlük payesi aldı. Türk dünyası kültürünün ve Türkiye-Azerbaycan kardeşlik ilişkilerinin geliştirmesine katkılarından dolayı Azerbaycan VEKTOR Uluslararası İlim Merkezi tarafından fahri doktora payesi verildi.

37 yıldır Keçiören’de ikamet etmektedir. Askerlik görevini 1978-1980 yılları arasında Sivas ve Amasya’da yaptı. 1974-1980 yılları arasında Ülkü Ocaklarında görev aldı.

25 yaşında MÇP Keçiören İlçe Başkanlığı’na getirildi, 26 yaşında Ankara İl Başkanlığı, 28 yaşında Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği, 29 yaşında MHP Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. 30 yaşında, 27 Mart 1994 seçimlerinde MHP‘nin adayı olarak Keçiören’e Belediye Başkanı seçildi.

18 Nisan 1999 seçimlerinde ise Fazilet Partisi’nden Keçiören Belediyesi Başkanı seçildi, Fazilet Partisi’nin kapatılmasının ardından AK Parti’nin kurucuları arasında yer aldı. 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti‘den yeniden Keçiören Belediye Başkanı seçildi.

29 Mart 2009 Türkiye yerel seçimleri sürecinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na aday olmak istedi ancak Ak Parti’nin Melih Gökçek’i aday göstermesi üzerine Ak Parti’den Keçiören Belediyesi Başkan adaylığı teklifi aldı ancak bu teklifi kabul etmedi ve Ak Parti’den ayrıldı.

30 Mart 2014 Türkiye yerel seçimleri için adı birçok parti ile anılan Turgut Altınok yaptığı açıklama ile Büyük Birlik Partisi‘nden, Keçiören Belediye Başkanlığına aday olduğunu duyurmuştur.

Evli ve 2 kız, 2 erkek çocuk babasıdır.