suleyman-kalkan

Doğum Tarihi

1956

Şehir

Kırşehir

Ülke

Türkiye

1824

kez görüntülendi

Süleyman Kalkan Kimdir?

1956 yılında Kırşehir‘de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatına 1983 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Aynı bankada 1993 yılında Bireysel Krediler Müdür Yardımcılığı, 1995 yılında Ticari ve Kurumsal Krediler Bölge Müdürlüğü, 1997 yılından 2003 yılı sonuna kadar da Sorunlu Krediler Müdürlüğü görevlerini yürüten Kalkan, bu dönem içerisinde Bankanın Disiplin Kurulu Üyeliği ile Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Yine aynı dönem içerisinde, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., İş Faktoring A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Vakıf Bank iştiraklerinden Güneş Sigorta A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Vakıf International AG (Viyana)’nin Denetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Mart 2010-Mart 2013 tarihleri arası Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği ve Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunan Kalkan, 01.04.2013 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Demir-Halk Bank (Nederland) N.V.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.