mehmet-akpinar

Doğum Tarihi

1964

Şehir

Antalya

Ülke

Türkiye

4396

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Mehmet Akpınar Kimdir?

1964 yılında Antalya ilinde doğdu. İlk – Orta öğrenimini Antalya ilinde tamamladıktan sonra 1988 yılında Polis Akademisinden Komiser Yardımcısı rütbesiyle mezun olup, Emniyet Genel Müdürlüğü- İstihbarat Daire Başkanlığında ilk görevine başladı.
İstihbarat Daire Başkanlığındaki görevi sonrası 1995 – 1999 yılları arası Erzurum, 1999 – 2002 yılları arasında da Denizli Emniyet Müdürlüklerinde görev yaptı.

2002 yılında Muğla iline 4.Sınıf Emniyet Müdürü olarak atandı. 2008 yılına kadar İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra aynı ilde 2.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ettirildi. Bu dönemde özellikle Siyasi birimlerin yanı sıra Kaçakçılık – Organize Suçlarla Mücadele ve Bilgi İşlem birimlerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 30 Haziran 2011 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ettirilerek Emniyet Genel Müdürlüğü – Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığına atandı.

05 Kasım 2011 tarih ve 863 sayılı kararname ile Kilis İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

Suriye sınırındaki Kilis’te, 14 Ocak 2014 günü polisler Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda El Kaide operasyonu kapsamında Yaşar Aktürk Mahallesi’nde bulunan İHH şube ve deposunda arama yaptı. Bir kişinin gözaltına alındığı ve İHH tarafından tepki gösterilen aramadan birkaç saat sonra, Terörle Mücadele Şube Müdürü Devlet Çıngı, Valilik kararıyla görevden alınarak Çocuk Şube Müdürlüğü’ne atandı.

Bu olayın ardından 5 Kasım 2011 tarihinden bu yana Kilis Emniyet Müdürü olarak görev yapan Mehmet Akpınar da görevden alındı. Mehmet Akpınar’ın yerine Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki Güvenlik Daire Başkanlığı’nda görevli Candemir Özdemir atandı. Mehmet Akpınar’ın merkeze alındığı duyuruldu.

Mehmet Akpınar, evli ve üç çocuk babasıdır.