Doğum Tarihi

23 Temmuz 1989

Şehir

İstanbul

Burç

Aslan

280

kez görüntülendi

Burcu Kıratlı Kimdir?

23 Temmuz 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Burcu Kıratlı’nın mesleği oyunculuktur.

İlköğrenimini Ata Koleji’nde, ortaöğrenimini BJK Koleji’nde, lise eğitimini ise Bebek Yeni Yıldız Koleji’nde tamamlayarak Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu. Okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer alan Burcu Kıratlı, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de oyunculuk eğitimi aldı ve yine aynı yerde 2 sezon boyunca kadrolu oyuncu olarak görev yaptı.

İlk ekran deneyimini 2010 yılında TRT 1’de yayınlanan Elde Var Hayat isimli dizide Yağmur karakteri ile yaşadı. 2013 yılında Özcan Deniz’in yazıp yönettiği Su ve Ateş filminde Helin karakteri ile sinemaseverlerin karşısına çıktı.

2014 yılında vizyona giren Peri Masalı filminde Peri karakterini canlandırdı. Bu filmdeki rolü nedeniyle saçlarını kazıtması gündem oldu.

Bu film projesinden sonra tekrar televizyon ekranlarına geri dönen Burcu Kıratlı, 2014’te TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Diriliş: Ertuğrul dizisinde Gökçe karakteriyle izleyici karşısına çıktı. Dizi devam ederken 2015 yılında Bizim Hikaye isimli filmde Elif karakterini canlandırdı.

Diriliş Ertuğrul’un ardından Aşk ve Mavi dizisinde, ‘Mavi’ karakterini oynadı.

24 Aralık 2018’de evlendiği şarkıcı Sinan Akçıl ile 6 Eylül 2019’da boşandı. Daha sonra tekrar barışan çift, 22 Şubat 2021’de nişanlanarak 2022 yılında ikinci kez nikah masasına oturdu.

Burcu Kıratlı 1.67 metre boyundadır.

Kaynakça

https://www.karar.com/