Hakkında

1951 yılında kurulan Doğuş Grubu, başarılı geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen grupları arasında yer almakta ve hizmet sektöründe bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir.

Grup; finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olmak üzere sekiz sektörde faaliyet göstermektedir.

Doğuş Grubu’nun ulaştığı başarının arkasında, müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım, sadece maddi kazanımlarla değil, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinciyle iç içe gelişmektedir. Grup, yine bu bilinç çerçevesinde özellikle çocuk gelişimi, eğitim, çevre, kültür-sanat ve spor alanlarına odaklanan çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerini hayata geçirmektedir.

Doğuş Grubu, 200’ü aşkın şirketi ve 35 bine yakın çalışanı ile hizmet verdiği müşterilerine; üstün teknoloji, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı sunmaktadır. Doğuş Grubu, markalarının değerini sadece Türkiye sınırları içinde değil, bölgesel ve küresel ölçekte de yükseltmeyi hedeflemektedir. Grup, özellikle hizmet sektöründe bölgesel bir lider olma vizyonunu ortaya koymaktadır.

Doğuş Grubu, hizmetlerini her zaman için müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak sunmaktadır. Bunun sonucunda da dünya ölçeğinde saygın markalar yaratarak, Türkiye’yi bütün dünyada temsil etmektedir. Finansta BBVA (Banco Bilbao VizcayaArgentaria, S.A.), otomotivde Volkswagen AG ve TÜVSÜD, medyada CNBC, MSNBC ve CondéNast ve turizmde Hyatt International Ltd. ve HMS International Hotel GmbH (Maritim) gibi büyük küresel oyuncularla sağladığı sinerji de bu sürece çok önemli katkılarda bulunmaktadır. Ayrıca Doğuş Grubu, yeni yatırımlarıyla hız kesmeden farklı iş kollarında büyümektedir. Global spor, moda ve eğlence şirketi IMG ile Türkiye’de bir ortaklık anlaşması imzalayan Doğuş Grubu ayrıca, Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group ile stratejik ortaklığa adım atmıştır. Grup ayrıca yeme-içme sektöründe İstanbul Doors Grubu ve uluslararası Azumi Grup ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Son olarak, Yunanistan’da Latsis Grubu’na bağlı Lamda Geliştirme ve Kiriacoulis Grubu’na bağlı ülkenin en büyük marina zinciri MedMarinas S.A. ile, Hırvatistan’da ise AdriaticCroatia International (ACI) ile yaptığı ortaklık anlaşmalarıyla gündeme gelen Grup, marinacılık sektöründeki iddiasını bir kez daha ortaya koymuştur.

Doğuş Grubu, tüm bu birikim ve işbirliklerinin bir ürünü olarak, dünya çapındaki gelişmelere hızla uyum sağlayarak Türkiye’deki değişimin öncüleri arasında yer almaktadır.