Unvan

Gazeteci

Doğum Tarihi

1946

Ölüm Tarihi

2007

1478

kez görüntülendi

Yaşar Türe Kimdir?

ÇANAKKALE’de yaşamını yitiren emekli gazeteci 61 yaşındaki Yaşar Türe’nin cenazesi şehir mezarlığında toprağa verildi.

Çanakkale Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Servisi’ndeki yoğun bakım ünitesinde, pnömatoraks (ciğerde baloncuk) rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Türe 27 Ocak gecesi yaşamını yitirdi. Türe’nin cenazesi Çanakkale Devlet Hastanesi morgundan alınarak Kurşunlu Camii’ne getirildi.

Cenaze törenine Vali Vekili Yusuf Ziya İnce, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Emniyet Müdürü Orhan Okur, ulusal ve yerel basının temsilcileri ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Öğle namazının ardından cenaze namazı kılınan Türe, Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

1946 yılında Çanakkale’nin Çan İlçesi’nde doğan Türe, çeşitli ulusal gazetelerin Çanakkale temsilciğini yaptıktan sonra 1990 yılında Anadolu Ajansı’nda göreve başladı. 1996 yılında kurulan Anadolu Ajansı Çanakkale Büro Müdürlüğü’ne getirilen Türe, 30 Eylül 2006’da emekli oldu. Yaşar Türe evli ve 2 çocuk babasıydı.

Türe ile aynı gün kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Basın Şeref Kartı sahibi Çanakkaleli gazeteci 76 yaşındaki Turhan Narler de dün şehir mezarlığında toprağa verilmişti.