Unvan

Genel Müdür

Doğum Tarihi

1971

Şehir

Bursa

Ülke

Türkiye

3067

kez görüntülendi

Tolga Gündüz Kimdir?

Tolga Gündüz, 1971 yılında Bursa’da doğdu. Yüksek öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği bölümününde tamamlayan Gündüz, daha öğrencilik yıllarında bilişim sektöründe çalışmalara başladı ve 1991 yılında daha Pargem’in temellerini attı.

İlk yıllarda bilgisayar destekli tasarım uygulamalarına yönelen şirket, 1995 yılından sonra Türkiye’de Internet’in yaygınlaşmasıyla ağ teknolojileri alanına yöneldi. Gündüz, Pargem’in yönetici ortağı olarak ülkemizdeki ilk Frame Relay tabanlı geniş alan ağı uygulamaları, Video Konferans ve VoIP teknolojilerinin kurulumunda yer aldı. 2001 yılında Borusan Holding ile kurulan ortaklık sonrasında Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Gündüz, 2002 yılından itibaren Borusan Bilişim’in de Yönetim Kurulu’nda görev üstlendi.

2004 yılında hisselerinin tamamını devrederek bu görevinden ayrıldı. Gündüz halen yeni nesil iletişim uygulamaları geliştirmek üzere kurduğu yeni şirketi IPera’nın Genel Müdür’lüğünü yürütüyor.