Unvan

Sosyolog

Doğum Tarihi

1974

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

2463

kez görüntülendi

Şule Kılıçarslan Kimdir?

Şule Kılıçarslan, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi “Sosyoloji Bölümü”nden mezun oldu. Üniversite öğrenimi sırasında “Savas Sanatı” ve bazı İngilizce yönetim ve strateji kitaplarını Türkçe’ye kazandırdı. 1996 yılında Form Yayıncılık Tanıtım ve Eğitim Hizmetlerinde editör yardımcılığı yaparak, lider yöneticiler, başarılı yönetim, kişisel gelişim konularında çeşitli kitaplar yayınladı. Bu sırada İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Uluslararası İşletmecilik Programına gece devam ederek, ilk İşletmecilik sertifikasını aldı. Form Yayıncılık’ta editörlüğe yükseldi ve Form Reklam Ajansı’nı kurdu.

1999 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yapmaya başladı ve 2 sene içinde “pazarlama yönetimi” ve “e-is” alanında iki MBA yaptı. 2000 yılında Boğazlardan tanker geçmemesi amacıyla yaptığı ve Amerika’daki sivil toplum kuruluşları ve Beyaz Saray danışmanlarına da gönderdiği “Code-Name S.O.S” CD-romu ile “Turkiye’nin En Başarılı 10 Genci”nden biri seçildi. Halen Form Stratejik Tanıtım Danışmanlık Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Ltd. Şti.’nde Genel Müdür ve şirket ortağı olarak çalışmakta, reklamcılık ve siyasi danışmanlık yapmaktadır. Dünya Bankası (Worldbank) Yayınları’nın Türkiye temsilcisidir.

1996 – 2001 yıllarında Arı Hareketi’nde Uluslararası İlişkiler Komisyonunda çalışmalar yaptı. ANAP İl Başkanlığında, Washington merkezli Uluslararası Cumhuriyetciler Enstitüsü (IRI) ile çalışmalar yürüttü.

Avrasya Kültürel ve Toplumsal Gelişim Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanı, Türkmenistan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nde Genel Sekreter, Avrasya İleri Tıp Araştırmaları Enstitüsü’nde Kurucu Üye, Liberal Demokrasi Enstitüsü’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Türk-Amerikan İşadamları Derneği’nde, İşletme İktisat Enstitüsü Mezunları Derneği’nde ve Washington DC merkezli Amerikan Genç Politik Liderler Konseyi’nde üye olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Council on Foreign Relations (CFR), American University Center for Global Peace, Konrad Adenauer Vakfı, IRI (Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsü), NDI (National Democrat Institute) ile çeşitli projelerde çalışmaktadır. AK Parti Istanbul İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Ak PArti Siyasi ve Hukuki İşler Birimi’nde ve Siyaset Akademisi Yönetim Kurulu’nda çalışmalarına devam etti.

Şule Kılıçarslan, Şubat 2004’te AK Parti İstanbul İl Yönetimindeki görevlerinden istifa etti.

30 Mart 2014 Yerel Seçiminde Liberal Demokrat Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı oldu.