Doğum Tarihi

1972

Şehir

Iğdır

384

kez görüntülendi

Sinan Akyüz Kimdir?

1972 yılında Iğdır’da dünyaya gelen yazar Sinan Akyüz, orta ve lise öğrenimini çeşitli okullarda tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur. İncir Kuşları kitabının yazarı Sinan Akyüz, yirmi üç yaşında gazeteciliğe başlayarak gazeteciliğin pek çok kademesinde görev almıştır. Ardından gazeteciliğe ara vererek Almanya’ya giden yazar Sinan Akyüz, 1996 yılında Türkiye’ye dönerek Turkuvaz Dergi Grubu’nda çalışmaya başlamıştır. Bu dönemde fotoğrafçılığa da ilgi duymaya başlayarak pek çok yayın organı için moda ve portre fotoğraflar çekmiştir.

1999 yılında da Sabah gazetesinin hafta sonu eklerinde çalışmaya başlayan Sinan Akyüz, 2001 yılında fotoğrafçılığa ara vererek zamanına daha çok kitap yazmaya ayırmıştır. 2006 yılında Takvim ve 2007 yılında Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaya devam etmiştir.

Sinan Akyüz eserlerini roman, öykü ve deneme türlerinde kaleme almıştır. Sinan Akyüz çıkardığı kitaplarıyla okurları derinden etkilemeyi başarmıştır. Eserlerinde farklı sorunlara ve durumlara değinen yazar Sinan Akyüz’ün yeni çıkan kitabı Elveda Aşk, aralık ayından itibaren raflarda yerini almaya başlayacak. Sinan Akyüz’ün tüm kitaplarını uygun fiyat ve hızlı kargo avantajlarıyla tamadres’ten satın alabilirsiniz.

Sinan Akyüz’ün Eserleri
İncir Kuşları
Aşk Başka Evde
İki Kişilik Yalnızlık
Yatağımdaki Yabancı
Kendini Arayan Domates
Elveda Aşk
Meyra
Solgun Karanfil
Kavuşma
Şahika Feraye
Piruze – Şam’da Bir Türk Gelin
Yağmurun Gelini
Bir Evlilik Komedisi
Bana Sırtını Dönme
Aşk Günlükleri
Sevmek Zorunda Değilsin Beni
Etekli İktidar

Kaynakça

tamadres.com/