Unvan

Gazi

Doğum Tarihi

23 Temmuz 1974

2330

kez görüntülendi

Savaş Yücel Kimdir?

Gazi Savaş Yücel 23 Temmuz 1974 Giresun doğumlu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. 21 Kasım 1995’te Isparta Eğirdir Dağ Komando ve Çavuş Talimgâh Bölüğünde Komando askeri oldu. Manga ve takım komutanlığı eğitimi aldı. Daha sonra Mardin – Midyat komando tugayında ve Siirt 3. Komando tugayında görev yaptı.

Siirt’in Eruh ilçesi kırsalındaki 3. Komando taburunda görevliyken, şafak 96 operasyonunda mayına basma sonucu yaralandı. Uzun tedaviler ve 20 nin üzerinde ameliyattan sonra terörle mücadeleden emekli oldu.

Şiirle yaşayanlar 2 ve 3 adlı şiir antolojisinde yayınlanmış birçok şiiri ve 7 nci baskısı Pozitif Yayınevi’nden çıkmış olan BİZ KINALI BACAKSIZLAR adlı ve 3 ncü baskısı Gökbörü Yayınevi’nden çıkmış olan KAN ÇİÇEKLERİ isimli güneydoğu hikâyelerini anlatan iki kitabı var.

DEVLET ÜSTÜN HİZMET VE ÖVÜNÇ MADALYASI ve BERATI sahibidir. Ankara da ikamet etmekte olup, Genelkurmaya bağlı bir vakıf şirketinde çalışmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Şampiyonu bir Milli okçu ve Antrenör ve Dalgıç tır.

Eserleri
1. BİZ KINALI BACAKSIZLAR – GÜNEYDOĞU GAZİLERİ
2. KAN ÇİÇEKLERİ – ŞEHİDE AĞLANMAZ