Unvan

Bilişim Danışmanı

Doğum Tarihi

1949

Şehir

Zonguldak

Ülke

Türkiye

3073

kez görüntülendi

Sabahattin Sakman Kimdir?

1949 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlkokul sonrası bütün eğitimini askeri okullarda yaptı, 1960 yılında Selimiye Askeri Orta Okuluna girdi, Tüm Okulları en iyi derecelerle bitirdi. 1968 yılında Kara Harb Okulundan Topcu Subayı olarak mezun oldu. 1972 Yılında ordu’dan resen emekliye ayrıldı.

Sivil yaşamına Bilgisayar programcısı olarak adım attı, Koç Şirketi Demir Döküm Fabrikalarında Bilgi işlem Müdürlüğü yaptı. 1978 yılında İşletme İktisadi Enstitüsü’ gece bölümü’nden mezun oldu. Aynı dönemde Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar programlama dersleri verdi.

1979 – 1987 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Bilgi İşlem Yöneticiliği ve Danışmanlığı yaptı. Bu arada “Rasyonel İnsanın Felsefesi” adlı kitabı’nı yazdı. Amerika’da halen kullanılmakta olan bazı “bilgisayar programı yazan programlar’ın üreticisi ve sahibidir. 1995 yılında Türkiye’ye döndü, TV Yorumcusu olarak çalıştı, çeşitli dergilerde makaleler yazdı.

Bu arada , bir dönem Liberal Parti Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu ,Yapı Kredi Bankası’da 1996 – 2001 yıllarında proje danışmanlığı ve yazılım üretimi yaptı.

Halen Amerika’da Bilişim Danışmanlığı yapmaktadır. Evlidir , altı çocuğu vardır.