Doğum Tarihi

22 Nisan 1951

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa

1752

kez görüntülendi

Rıza Ezer Kimdir?

22 Nisan 1951 Ankara doğumluyum.

Baba mesleği olan foto muhabirliğine küçük yaşlarda babamın yanında çırak olarak başladım. Sigortalı yaşım 1970 dolduğu için Aralık 1970 ULUS gazetesinde başlayıp devam etti.

Ulus gazetesinin kapanmasıyla ayrıldım. Babamda ayrıldı. O Hürriyet’e ben Yenigün Gazetesine gittik. Yenigün gazetesinde bir müddet çalıştıktan sonra, Turizm bakanlığına işe girdim.

1974 senesinde rahmetli Ülkü Arman beni Hürriyet’te işe aldı . 1982 ye kadar çalıştıktan sonra ayrıldım. Bir müddet serbest çalıştıktan sonra, Türk Haberler Ajansına girdim.

1983 senesinde Cumhuriyet gazetesine başladım. Burada uzun bir süre çalıştıktan sonra Radikalden gelen teklifi kabul edip oraya geçtim.

Oradan ayrıldıktan sonra, uzun süredir serbest olarak çalıştığım Reuter Ajansına devam ettim.

2000 de Sabah gazetesinin İstanbul fotoğraf editörlüğüne getirildim. 6 ay çalıştıktan sonra ayrıldım. Son olarak Hürriyet Ankara Bürosu Fotoğraf Editörlüğü yaptım. Şu anda serbest çalışmaktayım.

Fiilen 35 seneye yakın çalıştığım meslek hayatımda, çeşitli basın örgütlerinden ödüller aldım. Çeşitli kitap kapaklarında fotoğraflarım yayınlandı.

Gerek babamın gerekse benim çeşitli belgesellerde fotoğraflarıma yer verildi.

Üç oğlum var.