Unvan

Mühendis

Doğum Tarihi

1964

Şehir

Bursa

Ülke

Türkiye

1817

kez görüntülendi

Özkan Özipekliler Kimdir?

1964 yılında Bursa da doğdu. İlk öğrenimini Atataürk ilk okulunda , orta ve lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi’nde tamamladı. 1980 yılında Uludağ Üniversitesi Mühendislik fakültesini kazandı. 1984 yılında mühendislik fakültesi genel makine bölümünü , 1986 yılında Fen Bilimleri Enstitüsü’nü bitirerek “makine yüksek mühendisi” oldu.

Halen Çin’de çeşitli makinalar ve aletler üretmektedir. Elektrikli el aletleri sektöründe faaliyet gösteren SEDEF Elektrikli El Aletleri A.S ile Bursa’dan dünyanın değişik ulkelerine elektrikli el aletleri ihraç etmektedir. Hırdavat sektöründe faaliyet gosteren Özipekliler Teknik Hirdavat-Celik A.Ş. firmasının yanı sıra , BUSEB Bursa Serbest Bölge Kurucu ve Işleticisi AS , Prizma Pvc Kapı ve Pencere Profilleri A.Ş. , Prizma Dış Ticaret A.Ş. ve Ihtizaz Radyolculuk A.S nin yönetim kurulunda görev alan Özipekliler , Amatör fotoğrafçılık çalışmalarına ilgi göstermektedir ve iyi bir bilgisayar kullanıcısıdır.

BUGIAD’ın 1997-2005 yılları arasında yönetim kurulunda görev yapan Özkan Özipekliler aynı zamanda TOSYOV Bursa derneği ile TIAD Takim Tezgahlari Isadamlari , TEMIDER derneklerinin üyesidir. Özipekliler Hırdavatcıları temsilen BTSO meclis üyesidir. Sosyal hayatın insanları başarıya götüreceğine inanan Özkan Özipekliler’in bir çok dergi ve gazetelerde fotograf ve makaleleri yayınlanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve Almanca biliyor.