Unvan

Genel Başkan Yardımcısı

Doğum Tarihi

1974

Şehir

Adıyaman

Ülke

Türkiye

5107

kez görüntülendi

Osman Karakuş Kimdir?

1974 yılında Adıyamanda doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1998-2001 Demokrasiyi, piyasa ekonomisini, insan haklarını, özgürlükleri savunun bir gençlik derneği olan Gençyunuslar Gençlik Grubunun oluşturulması ve kurumsallaştırılması sürecinde aktif olarak rol aldı. Bu grubun Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Avrupa Birliğine bağlı gençlik örgütü olan IFLR’ın, Strasbourg’da düzenlenen 2000 yılındaki toplantısına Türkiye’yi temsilen katıldı. Gençyunuslar Gençlik Grubu olarak Balkan Ülkeleri Gençlik Grupları ile Bulgaristan’da 2001 yılında, “Türkiye Balkan Ülkeleri ve Piyasa Ekonomisi” konusunda ortak toplantı düzenledi.

2000-2003 Avrasya Kuşağı Düşünce Grubu’nun Kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi. Kuşağın dergisinde Demokrasi, Özgürlükler, Muhafazakarlık ve Liberalizm üzerinde makaleler yayınladı. 2000-2002 “Serbest Çizgi” Dergisinin Kurucusu ve Editörlüğünü yürüttü. Demokrasiyi, piyasa ekonomisini, hukuk devletini ve özgürlükleri savunan üç aylık siyasi aktüel derginin editörülüğünü yaptı, çeşitli makaleler yayınladı.

2003 – Ak Parti / İstanbul SHİP komisyonu üyesi. “Serbest Düşünce Derneği”nin Yönetim Kurulu Üyesi/Genel Başkan Yardımcısı.