Unvan

Mühendis

Doğum Tarihi

1964

Ülke

Türkiye

1131

kez görüntülendi

Osman Gökcecik Kimdir?

1965 yılında Elbistan Kahramanmaraş’ta doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Elbistan da tamamladı. 1986 yılında Fırat Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1987 yılı Mart ayında Türkiye Elektrik kurumunda meslek hayatına atıldı.

Memleketi Elbistan elektrik şebekesini tesis ettirdi. 1987–1990 yılları arasında hizmete açılan belediye asfalt şantiyesi, Pınarbaşı içme suyu pompası gibi tesislerin elektrik ihtiyacının karşılanmasını sağladı. Yine anılan tarihler arasında Elbistan ilçesinin elektrik şebekesinin sıhhatli bir şekilde tesisini sağladı.

Elbistan’ın dışında Afşin(Kahramanmaraş), Islahiye(Gaziantep), Suruç(Şanlıurfa), Kahta ve Yenisamsat(Adıyaman) ilçeleriyle Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis illerinin elektrik tesisinin tevsii işlerini yaptı.

1993’den bugüne kadar da 154 ve 380 Kv enerji nakil hattı ve trafo merkezlerinin tesisinde proje yönetmenliği yaptı.

Atatürk-Şanlıurfa, Atatürk-Gaziantep, Atatürk-Birecik-Suriye, Elbistan A-Elbistan B enerji iletişim hatları ile Göksun SKM merkezi, Doğanköy(Elbistan), Şanlıurfa trafo merkezi bunlardan bazılarıdır.

2008 yılı şubat ayından beri TEİAŞ Tesis Ve Kontrol Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Evli ve İki çocuk babası olup iki dil bilmektedir.