Doğum Tarihi

19 Ekim 1987

Şehir

İzmir

Burç

Terazi

350

kez görüntülendi

Osman Girgin Kimdir?

Osman Girgin, 19 Ekim 1987 tarihinde İzmir‘in Bergama ilçesinde doğmuştur. Ailesi çiftçilik yapmaktadır. İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümünden 2013 yılında mezun oldu.

Star Gazetesi ve Doğan Haber Ajansı İzmir Bürosunda Polis Muhabirliği yaptıktan sonra CNN Türk Ankara Bürosunda stajyerlik, Fox TV Ankara Bürosunda yarı zamanlı muhabirlik yaptı. 2014 Ocak ayından itibaren Habertürk TV’de muhabir olarak çalıştı. Burada özellikle de Zeytin Dalı Harekâtının 4. Gününde ‘Sınır ötesinde yaşanan olayları Habertürk TV ekranlarında, harita üzerinden cevaplayarak başarılı bir sunuma imza atmıştır.

Yine aynı şekilde 2015 yılında Osman Girgin ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar‘ın İncirlik izlenimleri oldukça ses getiren haberler arasında yer almıştır. Osman Girgin aynı zamanda köşe yazıları da kaleme almıştır.

2014 Ocak ayından bu yana Habertürk TV’de muhabir olarak çalışan Osman Girgin Mayıs 2018 tarihinde kariyerinde yeni bir yol açmak için TV’den ayrıldı. Ve Mayıs 2018 tarihinden itibaren de kuruluş aşamasından itibaren Haber Global kanalında çalışmaya başlamıştır.

Azerbaycanlı Global Medya Grup tarafından kurulan ve TR24 olan ismini Haber Global olarak değiştirmiş olan ve 24 Eylül 2018 tarihinden itibaren yayın hayatına başlayan “Haber Global” isimli televizyon kanalında ‘Günün Nabzı‘ adlı programı sunmuştur.

Daha sonra NTV’de siyasetin ve Türkiye gündeminin nabzının, konunun uzmanlarıyla değerlendirildiği “Bugün Yarın” isimli programı sunmaya başlamıştır.

Kaynakça

https://www.yenialanya.com/