Doğum Tarihi

1981

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

1430

kez görüntülendi

Onur Aykutlu Kimdir?

1981 istanbul doğumlu. ilk ve orta öğrenimini bitirdikten sonra çeşitli firmalarda, çeşitli görevlerde bulundu. 5 yıl boyunca mercedes spor kulübünde lisanslı maraton koşarak bir çok derece elde etti. aynı zamanda kurduğu bir çok müzik grubunda bateri çalarak çeşitli mekanlarda çeşitli performanslar gerçekleştirdi.

2005 yılında gittiği Hatay/Antakya’da Arkeoloji Müzesi’nde gördüğü bir lahit sonrasında Heykel okumaya karar verdi. Aynı şehirde bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nü kazanarak Heykel eğitimi almaya başladı.

içerisinde bulunduğu farklı kültürü tanımaya ve hayatına yönelik anlamlarını sorgulamaya çalıştı. bu süreç içerisinde uzun zamandır ilgilendiği fotoğraf sanatı üzerine de deneysel çalışmalarda bulundu ve karanlık oda, ışık teknikleri üzerine bilgilerini sağlamlaştırdı.

2006 yılında yaptığı başvurusunun kabulü üzerine Mimar Sinan Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Halen Mimar Sinan Üniversitesi’nde Heykel eğitimi almaya devam etmekte.

2007 yılından bu yana Pastel Film tarafından yayınlanan dizilerin set ve basın fotoğraflarını çekmekte.

Freelance olarak bir çok firmanın moda, katalog, reklam çekimlerini gerçekleştirmekte, kurumsal kimlik ve görsel danışmanlık konularında da hizmet vermeye devam etmektedir.