Doğum Tarihi

9 Nisan 1990

Şehir

İstanbul

Burç

Koç

780

kez görüntülendi

Nora Tokhosepyan Kimdir?

Nora Tokhosepyan 9 Nisan 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ailenin tek çocuğudur. Ailesiyle ilgili pek bir bilgiye rastlanmayan Nora Tokhosepyan’in babasının Ermeni kökenli, annesinin ise İstanbullu olduğu biliniyor. Ailesinin yanından küçük yaşta ayrılan Nora Tokhosepyan, uzun yıllar boyunca tek yaşamıştır. Küçük yaşlarında ise anneannesi tarafından büyütülmüştür.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite için de Kadir Has Üniversitesi, Radyo ve Televizyon bölümünü kazanmıştır. Buradan mezun olan Nora Tokhosepyan, yüksek lisansını da Kadir Has Üniversitesinde yapmıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 2008 yılında Benimle Dans Eder Misin? adlı dans yarışmasında yarışan Nora Tokhosepyan, 4. sezonunda 1. olmuştur. Fenomenliğini ve tanınırlığını bu yarışmaya borçludur diyebiliriz Benimle Dans Eder Misin? yarışmasından sonra başrollerini Dolunay Soysert ve Hakan Bilgin‘in paylaştığı Açık Mutfak adlı dizide Natalie karakterini canlandırmıştır. Uzun süre ekrana veda eden Nora Tokhosepyan bu sırada eğitimi ile ilgili adımlarını tamamlamaya gayret etmiştir.

2011 yılında başrolünde Melis Tüzüngüç, Gökhan Özen, Beren Demirkaya ve Hakan Bilgin‘in yer aldığı Yıldız Masalı adlı dizi de başrol oynamıştır. 2013 yılında başrolünde Alpay Ulusoy, Ayşe Berna Konur, Ünsal Çoşar ve Deniz Sipahi‘nin yer aldığı Beni Deli Etme dizisinde Merve karakterini canlandırdı. Yine 2013 yılında Uyarı adlı kısa filmde yönetmenlik yapmıştır. Film 8 dakika olarak çekilmiştir.

Dizilerin yanı sıra Nora Tokhosepyan, tiyatro oyunlarında da yer almıştır. Aynı zamanda Gökhan Türkmen‘in ”Ayıp Ettin” adlı şarkısının klibinde oynamıştır. Tüm çalışmaların ardından ”Nora’nın Günlüğü- Bir Gün Yine Aşığım” adlı kitabını yayımlamıştır.

Kaynakça

maksatbilgi.com