Doğum Tarihi

1974

Şehir

İstanbul

321

kez görüntülendi

Nilgün Bodur Kimdir?

1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Nilgün Bodur, Avusturya Kız Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

2020 yılında ise, felsefe, psikoloji ve sosyolojiye bilim dallarına çocukluğundan beri olan ilgisi sebebiyle ,2. lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimini sürdürmeye karar veren yazar, eğitiminde 3. Yılını tamamladı.

Kariyerinde, Eren Holding çatısı altında bulunan, Burberry, Lacoste, Swatch, Gant, Coach, Nautica ve Calvin Klein gibi bir çok yabancı markanın yanısıra Damat ve Desa gibi yerli markalar bünyesinde görev yapan Nilgün Bodur, Kurumsal İletişim, Reklam ve Pazarlama konularında gerçekleştirdiği, kendisine ve çalıştığı firmalara dünya çapında ödüller kazandıran yaratıcı projelerle de, perakende sektörünün önde gelen pazarlama ve iletişim uzmanlarından biri olarak yer aldı.

Sosyal medya platformlarında paylaştığı fikirler ve yazdığı makalelerle geniş kitlelerin ve özellikle de kadınların dikkatini çeken Nilgün Bodur, kısa süre içerisinde samimi kalemi ve okurlarında farkındalık arttıran dünya görüşünü ve insan ilişkileri konusundaki farklı felsefesini, sansürsüz ve samimi bir şekilde paylaşması sebebiyle geniş kitlelerin sevgisini kazandı.

“Sıradaki Teşekkürüm Bana Yanlış Yapanlara” adlı ilk kitabını, 2017 yılında çıkaran Nilgün Bodur’un , takip eden beş yıl içerisinde, Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim” , “Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan” , “Akıllandım Artık Şimdi Daha Deliyim”, “Kaideye Tamah Etmeyen İstisnadır Hayat” adlı kitaplarının da raflarda yerlerini almasıyla, toplamda beş kitaba imza attı.

Ve tüm kitaplarıyla çok satanlar listelerinin zirvesine çıkmayı başardı.

Bugün, sadece yazdıklarıyla ile değil, yaşam felsefesi ve güçlü hitap yeteneğiyle de dikkat çeken Nilgün Bodur, büyük topluluklar önünde yaptığı motivasyon konuşmalarının yanı sıra kurumlara da iletişim ve pazarlama konularında motivasyon eğitimleri vererek kariyerini sürdürmekte .

Sosyal medya kanallarında yaptığı samimi konuşmalarla bir çok kişiye ayna tutan Nilgün Bodur, toplum psikolojisinin ilmini alarak da sosyal platformlardaki konumunu, toplumsal farkındalığı arttırmak için kullanmayı hedeflemekte.

Nilgün Bodur Kitapları
-Kaideye tamah etmeyen istisnadır hayat
-Akıllandım artık şimdi daha deliyim
-Yanlışlıktan değil yalnızlıktan
-Sen gittin ya ben çok güzelleştim
-Sıradaki teşekkürüm bana yanlış yapanlara

Kaynakça

nilgunbodur.net