Unvan

İş Kadını

Doğum Tarihi

1976

6998

kez görüntülendi

Nevra Eker Okçuoğlu Kimdir?

Nevra Eker 1976 yılında Bursa’da doğdu. Babası Altan Eker, annesi Aygen Eker’dir. İlköğretimini Bursa’da yaptıktan sonra, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Özel Amerikan Robert Lisesi’nde tamamladı. 1994-1998 yılları arasında Amerika’da Duke Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Uluslararası İlişkiler dalında lisans eğitimi aldı. 1996 yılının Eylül – Aralık aylarında Hollanda’da Leiden Üniversitesinde üniversiteler arası değişim programına katıldı. Çok iyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmekte.

1998 Haziran ayında Eker Süt Ürünleri bünyesinde Pazarlama Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Nevra EKER şu an Eker Süt Ürünlerinde Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmakmaktadır.

SÖYLEŞİ: NEVRA EKER

EKER’DE ÇALIŞMAK YÜZME BİLMEDEN DENİZ DALMAK GİBİ OLDU

Rekabetçi ve mücadeleci bir kişiliği olduğu için hep sınırları zorladığını belirten Eker Süt Ürünleri Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker, “Benim açımdan Eker’de çalışmak yüzme bilmeden deniz atlamak gibi oldu. Gördüm ki başarmak istediğimde, önümde gerçek bir engel kalmıyor, yeter ki o mücadeleye hazır hissedeyim kendimi. Dolayısıyla en önemli prensibim mevcutla yetinmemek ve hep daha iyisini istemek” dedi.

Eker Süt’ün kuruluş öyküsünü ve faaliyet alanını kısaca anlatır mısınız?

1977 yılında Bursa’da Eker Çiftliği içinde ufak bir imalathanede yoğurt ve ayran
üretimine başlandı. Önceleri küçük çapta üretim yapan işletmemiz, 1981 yılında sanayileşerek, modern bir fabrikada, Eker Süt Ürünleri olarak faaliyete geçti. 1983 yılında İzmir’de, 1985 yılında İstanbul’da ve son olarak da 1997 yılında Ankara’da Bölge Müdürlükleri kurarak, ayrıca Marmara Bölgesi’ndeki bayiliklerinin dışında Adana, Antalya, Düzce, Marmaris, Muğla, Bodrum, Kayseri ve Gaziantep’te de yeni bayilikler açarak dağıtım ağımızı genişlettik.

Sayfalar: 1 2 3 4 5