Doğum Tarihi

1947

Şehir

Muş

1955

kez görüntülendi

Necip Bingöl Kimdir?

1947 yılında Muş Merkez doğumluyum. Babam memuriyeti dolayısıyla muhtelif illerde görev yapıp en son olarak Erzurum-Aşkale PTT müdürlüğünden emekli olup Aşkale Demokrat Parti bucak başkanlığı yapmış olup, Demokrat kökenli bir ailenin çocuğuyum. İlkokul öğrenimimi Erzurum Aşkale’de, ortaöğretimimi de Muş’ta tamamlamış olup lise öğrenimimi ailevi nedenlerden dolayı yarıda bırakmış bulunmaktayım. 1961 yılında Erzurum’dan memleketimize döndükten sonra ilk yapılan genel seçimlerde amcazadem İsa Bingöl Muş Senatörü seçilmiş aynı zamanda Orman Bakanlığı görevini de yapmıştır. 1972 yılında Köy İşleri Bakanlığı Kooparatifler 14.Bölge Müdürlüğü’nde memur olarak görev yaptım. Bu müdürlükte Muş ve civarında yüzün üzerinde köy kalkındırma kooparatiflerinin kuruluş aşamalarında bulundum.

Gerek muhasebe gerekse proje uygulamalarında kuruluşumun amaçları doğrultusunda 1978 yılında kadar İdari ve Mali İşler Şefi olarak hizmet verdim. 1978 yılında memuriyetten istifa ederek Muş Kooparatifler Birliğinin uygulamış olduğu ilk un fabrikasının müdürlüğünü yaparak işletmeye açtım. 1979 yılında oradan da ayrılarak serbest muhasebecilik yaparak çalışmaya başladım. Memuriyetimin yanı sıra sporun çeşitli dallarıyla ilgilenip Kültür Spor Klubünde başkanlık yapmış bulunmaktayım. 1

980 tarihinden itibaren Muş Doğru Yol Partisi İl Başkanlığını 1992 yılına kadar sürdürdüm. 1994 yılında Aydın iline ailevi nedenlerden dolayı naklettim. Memleket özlemimi gideremediğim için 2008 yılında tekrar Muş’a geri geldim. Muş siyasetinde mevcut iktidara karşı muhalefetimi sürdürmüş olup 2014 yılında yapılacak olan Mahalli idareler seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi saflarında aktif görev alarak gerek cumhuriyetimiz için gerekse demokrasinin yaşaması bakımından kendimi vatanıma borçlu olarak hissettiğimden bu borcumu her türlü bedel ödemem pahasına yerine getirmeye çalışmaktayım.

Evli üç çocuk babası ve üç torun sahibiyim.

30 Mart 2014 Yerel Seçiminde CHP’den Muş Belediye Başkan Adayı oldu.