Doğum Tarihi

23 Mart 1990

Şehir

Ankara

Burç

Koç

570

kez görüntülendi

Naz Göktan Kimdir?

23 Mart 1990 tarihinde Ankara’da doğdu. Sanatla iç içe olan bir ailede büyüdü ve çocukluğundan beri tiyatro ile ilgili çok sayıda kursa katıldı. Hayatının büyük bölümü neredeyse eğitim almakla geçti.

İlkokulu Halide Edip Adıvar İlköğretim Okulu’nda okudu. 17 yıl aktif bir şekilde bale yapan Göktan, 3 yaşındayken başladığı klasik bale eğitimini 2007 yılında MEB ve İngiltere Kraliyet Dans Akademisi’nden mezun olarak tamamladı.

Yine 2007’de Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi’nden mezun oldu ve sonrasında Ankara Üniversitesi Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Antropoloji Bölümü’nü kazandı.
Bir sene sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’ne çift ana dal öğrencisi olarak seçildi ve 2012 yılında iki bölümden de mezun oldu.

Tiyatro serüvenine 2010 yılında Filmstar Sanat Akademisi’nde başladı. Üniversite yıllarında Madam, Öfke, Devinim, Soytarılar gibi birçok tiyatro oyununda oynadı.

2011-2014 yılları arasında Tatbikat Sahnesi (StüdyoCer) bünyesinde oyunculuk yaptı ve 2013 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Ve Sahne
Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. 2018 yılında bu bölümden de mezun oldu ve toplamda 3 üniversiteyi bitirmiş oldu.

Okul sürecinde Cem Emüler, İlham Yazar, Daniel Irizarry ve Jason Hale gibi yönetmenlerle çalıştı.
Susan Main’in Linklater Voice seminerlerine katıldı. Bunların yanı sıra 2015-2018 yılları arasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda eğitmenlik ve reji asistanlığı görevlerini yürüttü.

2017’de okul arkadaşlarıyla birlikte Sahne 367 adlı tiyatro topluğunu kurdu. Halen bu topluluk bünyesinde oyuncu, yönetici ve eğitmen olarak çalışmaktadır.

Yer aldığı tiyatro oyunlarında sergilediği başarılı oyunculuk performansları nedeniyle, “Övgüye Değer Kadın Oyuncu Ödülü”, “Sadri Alışık Anadolu Ödülleri Seçici Kurul Genç Yetenek Özel Ödülü”, “Arman Talay Tiyatro Ödülü” ve “Direklerarası Seyirci Ödülleri Ümit Veren Tiyatro Ödülü” gibi çok sayıda ödüle layık görüldü.

2020’de kamera önü oyunculuğuna Doğduğun Ev Kaderindir dizisiyle adım attı. İlk dizisi olmasına rağmen Emine karakteri ile büyük kitleler tarafından tanınmayı başardı.

2021 yılında ‘Saygı’ dizisinde Hacer karakterine hayat verdi. Şimdilerde ise TV 8 televizyon kanalında yayınlanmakta olan Tuzak dizisinde Şifacı Ayşe karakterine hayat vermektedir.

Filmografi
Unfruitful Times / Verimsiz Zamanlar (Zülal, Sinema Filmi 2022)
Tuzak (Şifacı Ayşe, TV Dizisi 2022)
Saygı (Hacer, TV Dizisi 2021)
Doğduğun Ev Kaderindir (Emine, 2020)