Unvan

Dernek Başkanı

Doğum Tarihi

1966

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

1792

kez görüntülendi

Leyla Arsan Kimdir?

1966 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ İstatistik Bölümü’nü bitirdikten sonra, 1990 yılında İstanbul serüvenine başladı. 13 yıl bankacılık ve finans sektöründe yerel ve uluslararası bilgi teknolojileri, kurumsal yeniden yapılanma projeleri geliştirdi ve yönetti.2002 yılından bu yana TAGES’i yeniden canlandırarak KOBİ’ler, imalat sektörü ve bilişim sektörü başta olmak üzere, teknoloji araştırma geliştirme projeleri ile ilgili proje yönetimi ve denetimi, Avrupa Birliği’nden ve ulusal kaynaklardan fon sağlama, projelendirme, inovasyon geliştirme, teknoloji yetenek değerlendirme konularında danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağlıyor. Özellikle hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki STK’larla işbirliği yaparak, teknoloji ve bilgi transferini gerçekleştirmek üzere çalışmalarını İstanbul’daki ve Milano’daki ofislerinden yürütüyor.

AB 6. Çerçeve Programı’na ilk defa proje sunan, bu konudaki ender uzmanlardan biri olan Arsan, uluslararası/yerel konferans ve toplantılarda bu konuda birçok konuşma yaptı. Türkiye’deki imalatçı işbirliği ağlarının yönetimini gerçekleştirdi. AB ve inovasyona yönelik çalışmaları ile özel sektöre özellikle KOBİ’lere katkı sağlamayı sürdürmektedir. Avrupa Komisyonu’nda inovasyona yönelik çalışmalarda aktif olarak katkı sağlamaktadır.

Halen TAGES Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Arsan, aynı zamanda kurucusu olduğu Profesyonel Danışmanlar Derneği’nin başkanlığını da yapıyor.

Çok iyi derecede İtalyanca ve İngilizce, az derecede Fransızca ve Japonca biliyor. Bilgi Çağı Dergisi Yayın ve Danışma Kurulu Üyesidir.