Unvan

İktisatçı

Doğum Tarihi

12 Eylül 1954

Şehir

Şanlıurfa

Ülke

Türkiye

2234

kez görüntülendi

Feridun Öncel Kimdir?

12 Eylül 1954 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve Ortaokulu Şanlıurfa’da, liseyi İstanbul’da İhsan Mermerci okulunda bitirdi. Üniversite öğrenimini, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. Halen, Başkent İktisatçılar Derneği Genel Başkanı, Türk Dünyası Kurultay Delegesi. Feridun Öncel,1995 Yılı Genel Seçimlerinde MHP 1. sıra Şanlıurfa Milletvekili adayı oldu. 1995-1998 yılları arasında Şanlıurfa MHP İl Başkanlığı yaptı.Çeşitli dergi ve internet gazetelerinde makaleler yazıyor.

Feridun Öncel’in Genel Başkanlığını yaptığı Başkent İktisatçılar Derneği, Mum Gibi Yanan Kerkük , Ermeni Soykırım Yalanı ,Vatan Namustur Satılamaz, Türk Telekom’un Satılışı (Özelleştirme) , AİHM Kararı, AB Macerası, Küresel Sermayenin Ürünlerine Boykot Çağrısı ve Uyuşturucu Madde Kullanımı’nın zararlarına ilişkin raporlar düzenleyerek bunları kamuoyu ile paylaştı. Bu çalışmalar nedeni ile gerek yurt içinden gerekse yurtdışındaki vatandaşlarımızdan binlerce teşekkür ve övgüler almıştır.

Feridun Öncel İçin
Kim Ne Dedi ?

Sayın Başkan’ım; Feridun Öncel
“Başkent İktisatçılar Derneği”yayını olan muhteşem sunu’ları ve araştırmalarını hayranlıkla izledim. Derneğin Sayın Başkanı’nın neredeyse 35 yıl önceden tanıdığım çok değerli bir arkadaşım olduğunu görünce mutluluğum katlandı.Aslında Sayın Feridun Öncel’i iyi tanıyanlar bu muhteşem çalışmalara hiç şaşırmazlar.Sağol Sayın Başkan’ım, sağol eski arkadaşım,Yürekli ve gerçek Vatansever olduğunu çok iyi bildiğim kardeşim.
Erdoğan KAYIHAN
(E)Albay
—————————————————-

Sayın Feridun ÖNCEL
Başkent İktisatçılar Derneği Genel Başkanı
AB ile ilgili hazırladığınız dosyayı aldım. Son derece memnun oldum.
Bu ülkeyi vatan olarak seven insanlar AB’nin kuyruğuna yapışmaktan kendilerini kurtarmalı, bağımsız, güçlü Türkiye’yi savunmaları gerektiğine inanıyorum.
Bu vesile ile başarılarınızın devamını dilerim.

Mustafa Başoğlu
Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası
Genel Başkanı
——————————————–

Değerli insanlar,
‘Vatan Namustur Satılamaz’ isimli çalışmanızı duymuştum.Bu konuda sessiz kalınmasından son derece rahatsızlık duyuyordum. Hazırladığınız sunumu ağlayarak izledim.Bana gönderen arkadaşım gibi be de duyurmaya devam ediyorum…

Emine İSKENDEROV
——————————————–

Sayın yetkili,
İyi ki varsınız…

Pro.Dr.Faik SARIALİOĞLU
Başkent Üniversitesi
Tıp Fakültesi Dekanı
————————————————-

Sevgili Başkanım Merhaba,
Bugün Web sayfanızı tekrar ziyaret etme imkanım oldu. Doğrusu, bir Başkentli olarak gurur duydum.Gerek sitenin içeriği gerekse faaliyetlerin kapsamı verilen hizmetin kalite ve büyüklüğünü göstermektedir. Başarılarınız devamını diliyorum. Her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum. Selamlar…

Prof.Dr.Selahattin SARI
————————————————-

Sayın yetkili,
İcraatınızla Türkiye’nin en başarılı derneği sizsiniz. ‘Soy Kırım Yalanı’ ve Türk Telekom’ konulu çalışmalarınız muhteşemdi. Çalışmalarınızda başarılar diliyor saygılar sunuyorum.
Faruk ERDEM
Emekli Hakim
—————————————————-

Sizleri, bu çok güzel çalışmalarınız için kutluyorum.
Ben de mevcut bütün adreslere postalayacağım.
Selam ve sevgilerimle.

Sedat İLHAN
Emekli General
————————————————-
Elime geçen, emek eseri sunumlarınıza teşekkür etmek istedim. Elinize, gönlünüze sağlık. Umudunuz hiç bitmesin,yolunuz açık olsun.

Ahmet Ülkü AKTUG
Zonguldak Vali Yrd.
————————————————-

Yurt dışında yaşayan bir Türküm. Hazırladığınız sunumları ilgi ile takip ediyorum. Çalışmalarınız da başarılar diliyorum.
Tufan DENİZ
Texas, Houston-USA
————————————————-

BAŞKENT İKTİSATÇILAR DERNEĞİNE
İnsanlarımızı bilgilendirici çalışmalarınız için çok teşekkür ederim.e-postalarınızı iletişim halinde olduğumuz her Türk’e gönderiyoruz… Ellerinize sağlık, emeğinizi Türk tarihi en güzel sayfaları ile tarihe armağan edecektir.
Neriman AYDIN