Unvan

Prof. Dr.

Doğum Tarihi

1955

Şehir

Isparta

Ülke

Türkiye

1596

kez görüntülendi

Ethem Köklükaya Kimdir?

1955 Isparta doğumlu olan Prof. Dr. Ethem Köklükaya, Liseyi 1972 yılında Isparta’da Şaik Lisesi (Fen Kolu)’nde okudu. 1978 yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans’ını, 1990 yılında İTÜ. Kontrol ve Bilgisayar Mühendiliğinde Doktora’sını tamamladı.

1990 yılında İTÜ’de Yardımcı Doçent oldu. 1998 yılında Sakarya Üniversitesi’nde Doçent oldu. 2004 yılında Profesör olan Köklükaya Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) TRT Genel Müdürlüğü için belirlediği üç adaydan birisi de Etem Köklükaya’dır. RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, üst kurulun, TRT Genel Müdürlüğü için adaylarını belirlemek üzere bugün yaptığı toplantı sonucunda, İbrahim Şahin, Nurullah Öztürk ve Prof. Dr. Etem Köklükaya aday olarak belirlendi. RTÜK belirlediği isimleri Başbakanlığa bildirecek. Bakanlar Kurulu üç adaydan birini Cumhurbaşkanı’nın onayına sunacak. TRT Genel Müdürü, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayının ardından atanacak.