Unvan

Yazar

Doğum Tarihi

1980

Şehir

Bursa

Ülke

Türkiye

2239

kez görüntülendi

Ersu Ablak Kimdir?

1980’de Bursa’da doğdu. Robert Koleji ve Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. 2005’te Konak Medya’da editör olarak çalışmaya başladı. Konak Medya Teknoloji Yayınları Yönetmeni olarak çalışma hayatını sürdürüyor. Turkticaret.net’in kurumsal yayını editörlüğü üstlendiği ilk aylık dergi oldu.

Daha sonrasında Siemens Bussines Services e-bülteni, Probil e-bülteni, Oracle LinkPlus kurumsal yayını, Oracle advertorialları hazırlanması gibi farklı projelerde yer aldı.

2005’ten bu yana Türkiye’nin Ar-Ge inovasyon platformu aylık Bilgi Çağı dergisinin editörlüğünü ve proje yöneticiliğini yürütüyor. Açık Radyo’da her cuma 16.30-17.00 arasında, Cem Tecimen ile birlikte Bilgi Çağı programını sunuyor. Ayrıca Bilgi Çağı internet portalını da yönetiyor.

Hürriyet Daily News’de her Perşembe teknoloji üstüne yazıyor. Çeşitli uluslar arası şirketlere medya danışmanlığı yapıyor. Bilişim Yazarları Derneği (BYD), Robert Kolej Mezunlar Derneği (RKMD), Adanalılar Derneği ve ARI Hareketi Uyesi, ARI Hareketi 2009 yılı Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi.