Unvan

Gazi

Doğum Tarihi

1952

3112

kez görüntülendi

Ali Kiraz Kimdir?

Jandarma (E) Albay Ali Kiraz 1952 Çanakkale doğumludur. 1974 yılında Kara Harp Okulundan mezun oldu. Birçok ilçede ilçe J. Komutanı, J. Gn. K.lığı merasim bölük Komutanı, karargahlarda istihbarat, harekat ve Asayiş şb. Müdürü olarak görev yaptı.

Hakkari Yüksekova ve Silopi Sınır Tabur Komutanlığı, J.Gn. K.lığı Denetleme heyetinde İstihbarat ve Asayiş konularında denetim üyesi olarak görev yaptı.

Bayburt, Ardahan ve Niğde İl J. K.lığı görevlerini müteakip J.Gn. K.lığı Teftiş Kurulları Başkanı görevini yürütürken 30 Ağustos 2005 tarihinde Albay rütbesiyle kadrosuzluktan emekli oldu.

Terör ve terörizmle canı pahasına yaptığı mücadele ve yapmış olduğu diğer görevler ile ilgili değişik yer ve zamanlarda olmak üzere 37 kez taltif edildi.

Ali Kiraz evli ve 2 çocuk babasıdır.

Halen Türkiye Gaziler Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Vakıf Hakkında
Türkiye Gaziler Vakfı; Ülke savunması, vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletin birlik ve beraberliği için mücadele eden, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkiları mensupları olmak üzere çeşitli kurumlarda görev yapan ve kutsal görevleri esnasında yaralanma veya uzvunu kaybetme sonucunda, yasayla kendilerine Gazilik unvanı verilen kahramanlarımız ile vezife malulleri ve Şehitlerimizin milletimize emanet ettiği ailelerine ekonomik ve sosyal destek olabilmek amacıyla 9 Ekim 1994 tarihinde kurulmuştur.

Sayfalar: 1 2