Unvan

Doktor

Doğum Tarihi

1971

Şehir

Samsun

Ülke

Türkiye

2762

kez görüntülendi

A. Cem Keçe Kimdir?

1971’de Samsun’un Bafra ilçesinde doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimlerini Samsun’da tamamladı. Halen Ankara’da yaşamaktadır.

Şiir yazmayı, roman okumayı ve müzik dinlemeyi dinlendirici bulur ve çok sever. Fenerbahçe taraftarıdır.

Çok yönlü bir kişiliği vardır: Aktif, araştırıcı, ilgi çekici, bilgili, becerikli, güvenilir, hareketli, etkileyici ve etkili, yaratıcı, üretken, dinamik, modern, neşeli, nazik, dost canlısı ve cana yakın bir insandır.

Diş hekimi Merih KEÇE ile evlidir, Doğa ve Nisan isimli dünya tatlısı ikiz kızları vardır.

Edebi Cinsellik ve Cinselliğin Dayanılmaz Ağırlığı ve Vajinismus’un Üstesinden Gelmek adlı kitapların yazarıdır.

Yılların birikimi olan bilgi, gözlem, analiz, deneyim ve tecrübelerini geniş kitlelerin anlayabileceği bir kolaylıkla öğretebilmeyi ve paylaşarak, çözümler üreterek faydalı olmayı amaçlayan Dr.Keçe; tıp sanatı yapacak olanların sahip olduğu tüm meziyetlere sahiptir. Hayata saygı duyar ve asla zarar vermek istemez.

Yaklaşık 2500 yıl önce sağlığın önemine değinmiş ve tıp biliminin özellik arz eden bir sanat olduğu fikrini benimsemiş olan ve tıp bilimin babası sayılan rahmetli Hipokrat’ın yolundan gitmeye yemin etmiş bir hekimdir. 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu. Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nde “Aile Danışmanlığı” ve İstanbul Psikoterapi Enstitüsü’nde “Bütüncül Psikoterapi ve Hipnoz” eğitimleri aldı. Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Psikolojik Danışma ve Rehberlik üzerine Yüksek Lisans yapan Dr.Keçe; çeşitli gazetelerde ve dergilerde “Kişilik, Cinsellik ve Evlilik Sorunları” üzerine yazılar yazdı. Yaklaşık 13 yıldır “Psikoterapi”, “Evlilik Terapisi”, “Modern Cinsel Tedaviler”, “Cinsel Danışmanlık” ve özellikle “Cinsel Terapi” konusunda kendini geliştirdi ve çalışmalarda bulundu.

Sivil Toplum Kuruluşları’nın ülkemizde her geçen gün bir ihtiyaç olduğu inancındadır. Bu nedenle, cinsel sağlık ile ilgili profesyoneller arasında birlik, beraberlik ve dayanışma sağlayarak, cinsel sağlık biliminin ülkemizde tanıtılması, geliştirilmesi ve toplumun yararına kullanılması için çalışmalarda bulunmak amacıyla 2005 yılında “artık yalnız değilsiniz” sloganıyla CSE-CİNSEL Sağlık Enstitüsü’nü kurdu. Halen CTE’nin başkanlığını yürütmektedir. Çok yakında CSE’nin yayın organı olarak CİNSEL SAĞLIK Gazetesi’ni çıkarmaya hazırlanıyor.

Hipnoz ve hipnoterapi ile ilgili profesyoneller arasında birlik, beraberlik ve dayanışma sağlayarak, hipnozun ülkemizde tanıtılması, geliştirilmesi ve toplumun yararına kullanılması için çalışmalarda bulunmak, hipnoz ve hipnoterapi konusunda eğitimler vermek, sertifikalı veya diplomalı “hipnoterapist” veya “hipnoz uzmanı” yetiştirmek, özel Hipnoz Akademisi açmak, hipnozun bilimsel esaslara dayanan uygulama metotlarını tanıtmak, hipnoz bilimin etik kurallarını belirlemek, hipnoz uygulayıcılarının yetki ve sorumluluk alanlarını çizmek, hipnozun kurallarına uygun disiplinli bir şekilde yapılmasını sağlamak, eğitim, yayın hizmetleri, iletişim, sosyal hizmetler ve psikoloji vb. uygulama alanlarında hipnozun ülkemize katkılarını arttırmak, hipnoz ile ilgilenenlerin standart ve haklarının korumasını sağlamak amacı ile bir grup hipnoz dostu ile OMNİ HİPNOZ AKADEMİSİ’ni kurdu.

İş dünyası ve ekonomi de diğer bir ilgi alınıdır. Yenimahalle bölgesindeki sanayici, işadamı ve esnafları bir çatı altında toplayıp birlik ve dayanışmayı sağlama, Avrupa Birliği’ne Türkiye’nin tam üye olması ülküsüyle Yenimahalle bölgesinde Avrupa Vatandaşlığı kavramının oluşturulması, özgürlük, güvenlik ve adaletin güvence altına alınması, ekonomik ve sosyal gelişmenin desteklenmesi, dünyada Avrupa’nın rolünün vurgulanması konularında üzerine düşeni yapma gibi sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlama ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek verme amacıyla kısa adı ESİAD olan Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği’ni kurdu. ESİAD’ın yayın organı olarak Ankara GERÇEK Gazetesi’ni çıkarttı. Halen ESİAD’ın başkanlığını da yürütmektedir.

Ayrıca Samsun Eğitim ve Kalkınma Derneği ve Türk Tabibler Birliği üyesidir.