zeynepdörtkardeşler

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

26 Ağustos 1989

Şehir

İzmir

Ülke

Türkiye

Burç

Başak basak

5795

kez görüntülendi

Zeynep Dörtkardeşler Kimdir?

Zeynep Dörtkardeşler 26 Ağustos 1989 yılında İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. Babası Ahmet Dörtkardeşler, annesi Neşe Dörtkardeşler’dir. Kız Meslek Lisesi Grafik Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde eğitimine devam etmiştir. Zeynep Dörtkardeşler, 7 yıl boyunca Karşıyaka Spor Kulübü’nde voleybol oynamıştır. Henüz lise ikinci sınıftayken İzmir’de mankenlik yapmıştır. Daha sonrasında ise 2005 yılında Best Model of Turkey’e katılarak “En İyi Fizik” seçilmiştir. Bu başarısının ardından İzmir’den İstanbul’a gelerek, Uğurkan Erez’in ajansına bağlı olarak modellik yapmaya başlamıştır. Sporcu ve model kimliğine rağmen tercihini oyunculuktan yana yapmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 2007 yılında “Doktorlar” isimli dizisi ile yaşamıştır. Zeynep Dörtkardeşler, birçok yapımda yer alsa da, kadrosu Zeki Alasya, Nilgün Belgün, Melek Baykal gibi usta isimlerden oluşan ve 2008 yılında dahil olduğu “Akasya Durağı” isimli dizi ile yıldızı parlamıştır.

Zeynep Dörtkardeşler, birlikte oynadıkları “Akasya Durağı” isimli dizide Alp Kırşan ile tanışmıştır. 27 Ekim 2014 tarihinde ise nişanlanmıştır. 13 Aralık 2014 tarihinde ise Acun Ilıcalı’nın nikah şahitliğiyle dünya evine girmiştir. Bu evlilikten Efe ve Ata adlarında iki oğlu vardır.

Kaynakça

www.sabah.com.tr