zeynepbastik

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

8 Temmuz 1991

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Yengeç yengec

1964

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Zeynep Bastık Kimdir?

Zeynep Bastık, 8 Temmuz 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamış ve lise eğitimini bitirdikten sonra üniversite eğitimine zamanı olmadığını söylemiştir.

Müzik hayatına ise çok küçük yaşta başlayan ve müzikle iç içe bir ailesi olan Zeynep Bastık’ın, teyzesi konservatuarda öğretim görevlisi, dedesi bağlama üstadı ve anneannesi eski türk halk müziği sanatçısıdır.

Lise yıllarında İzmir’de R&B ve Rock üzerine Jackpot aldlı bir grubu olan Zeynep Bastık, aynı dönemde İzmir’de sahne alan Murat Dalkılıç ile bir arkadaş tavsiyesi ve yönlendirmesi sayesinde tanışmıştır. İstanbul’a gelip bir dönem Murat Dalkılıç’ın vokalistliğini yaparak “Lüzumsuz Savaş” isimli şarkısı ile geniş kitlelerce tanınmıştır. Zeynep Bastık, daha sonra söz yazarlığını Murat Dalkılıç’ın yaptığı, kendi albümünden çıkış parçası olan “Fırça” şarkısı ile müzik dünyasına profesyonel anlamda adım atmıştır.

Murat Dalkılıç’ın “Bi Güzellik Yap” albümündeki “Lüzumsuz Savaş” isimli şarkısıyla yaptığı düet ile tanınan Zeynep Bastık, oyunculuk hayatında ise lise yıllarında yine bir dönem tiyatro ile uğraşmıştır. Önem Günal aracılığıyla oyunculuğa yeteneği olduğuna ikna edilen Zeynep Bastık, 2015 yılında “Adı Mutluluk” isimli dizide Gonca Gül karakterini canladırarak ekranlarda kendisini göstermeye başlamıştır. Fox Tv ekranlarında yayınlanan “Umuda Kelepçe Vurulmaz” isimli dizide izleyicilerin dikkatini çeken Zeynep Bastık, “Yasak Elma” kadrosunda da yer almıştır.

Aşk hayatında ise şarkıcı oyuncu Zeynep Bastık ile “Çukur” dizisinde Aliço karakterini canlandıran oyuncu Rıza Kocaoğlu’yla kısa bir dönem aşk yaşamıştır.

Kaynakça

www.youtube.com www.hurriyet.com.tr