zeynepbastik

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

8 Temmuz 1991

Şehir

İstanbul

Burç

Yengeç yengec

31090

kez görüntülendi

Zeynep Bastık Kimdir?

Zeynep Bastık, 8 Temmuz 1991 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamış ve lise eğitimini bitirdikten sonra üniversite eğitimine zamanı olmadığını söylemiştir.

Müzik hayatına ise çok küçük yaşta başlayan ve müzikle iç içe bir ailesi olan Zeynep Bastık’ın, teyzesi konservatuarda öğretim görevlisi, dedesi bağlama üstadı ve anneannesi eski türk halk müziği sanatçısıdır.

Lise yıllarında İzmir’de R&B ve Rock üzerine Jackpot aldlı bir grubu olan Zeynep Bastık, aynı dönemde İzmir’de sahne alan Murat Dalkılıç ile bir arkadaş tavsiyesi ve yönlendirmesi sayesinde tanışmıştır. İstanbul’a gelip bir dönem Murat Dalkılıç’ın vokalistliğini yaparak “Lüzumsuz Savaş” isimli şarkısı ile geniş kitlelerce tanınmıştır. Zeynep Bastık, daha sonra söz yazarlığını Murat Dalkılıç’ın yaptığı, kendi albümünden çıkış parçası olan “Fırça” şarkısı ile müzik dünyasına profesyonel anlamda adım atmıştır.

Murat Dalkılıç’ın “Bi Güzellik Yap” albümündeki “Lüzumsuz Savaş” isimli şarkısıyla yaptığı düet ile tanınan Zeynep Bastık, oyunculuk hayatında ise lise yıllarında yine bir dönem tiyatro ile uğraşmıştır. Önem Günal aracılığıyla oyunculuğa yeteneği olduğuna ikna edilen Zeynep Bastık, 2015 yılında “Adı Mutluluk” isimli dizide Gonca Gül karakterini canladırarak ekranlarda kendisini göstermeye başlamıştır.

Fox Tv ekranlarında yayınlanan “Umuda Kelepçe Vurulmaz” isimli dizide izleyicilerin dikkatini çeken Zeynep Bastık, “Yasak Elma” kadrosunda da yer almıştır.

Zeynep Bastık, aşk hayatında ise “Çukur” dizisinde Aliço karakterini canlandıran oyuncu Rıza Kocaoğlu‘yla kısa bir dönem aşk yaşadığına dair söylentiler çıkmıştır.

Zeynep Bastık, Tolga Akış’la nişanlandı ve 2020 yılı Haziran ayında evleniyor. Müzik dünyasının en çok kazanan isimlerinden olan popçu, İstanbul yakınlarındaki bir çiftlikte mütevazı bir törenle nikah masasına oturacak.

Son dönemde yıldızı parlayan Zeynep Bastık, mütevazı yanını özel hayatında da konuşturdu. Tüm yaz boyunca konserden konsere koşan ve geçtiğimiz aylarda yer aldığı reklam filmiyle 2 milyon lirayı cebine koyan ünlü şarkıcı, servetlik kazancına rağmen şaşaalı bir düğünden kaçındı.

Nişanlısı Tolga Akış ile Haziran’da evleneceğini açıklayan 26 yaşındaki popçunun lüks bir otel yerine İstanbul yakınlarındaki bir çiftlikte dünyaevine gireceği öğrenildi. Bastık, ailesiyle yakın dostlarının katılacağı sade düğün töreniyle bir ömür mutluluğa ‘evet’ diyecek.

Şarkıları:
Uslanmıyor Bu · 2020
Mod · 2019
Bırakman Doğru Mu · 2019
Her Yerde Sen · 2019
Yol
Yanimda Kal
Felaket
Çukur
Çukur · 2020
Şahaneyim · 2017
Fırça · 2014
Sorma
Canımsın Sen
Seni Kimler Aldı – 2020
Denedim
Yas – 2020
Eksik Bir Şey
Ezginin Günlüğü 40 Yıllık Şarkılar · 2020
Kazandım
Hikayesi Var · 2020
Dans Me To The End Of Love
Ben Kalp Sen
feat Pelin Akil-Bu Böyle
Aşk Her Şeyi Affeder Mi
جدید Zeynep Bastik بنام Her Yerde Sen..
feat Berkay-Yas
Kalbim
Gülümse
feat Ümit Kantarcılar-Biz Nereye
Kurşuni Renkler & Sen Ağlama & Git
Elimde Değil
Ayıp Yani
Şinanay
Aşkitom
Ah Bu Ben

Kaynakça

www.youtube.com www.hurriyet.com.tr