yusuf-dagcan

Doğum Tarihi

10 Kasım 1951

Şehir

Kırşehir

Ülke

Türkiye

Burç

Akrep akrep

6660

kez görüntülendi

Yusuf Dağcan Kimdir?

10 Kasım 1951 tarihinde Kırşehir’in Mucur İlçesinde doğdu. Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra 1977 yılında Vakıflar Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı. Sırasıyla 1980 yılında Müfettiş, 1982-1984 yılları arasında Kırşehir, 1984-1992 yılları arasında Kayseri, 1992-1996 yılları arasında Konya, 1996-1998 yılları arasında Meşrutiyet/ANKARA Şube Müdürü olarak görevini sürdürdü ve 1991-2001 yılları arasında görev yaptığı Vakıfbank Başkent/ANKARA Şube Müdürlüğü’nden emekli olarak ayrıldı.

27.03.2003-18.04.2012 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Denetim Kurulu Üyeliği görevinin yanı sıra Bankanın ortaklıklarından Halk Finansal Kiralama A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkanı ve Halk Bank A.D. Üsküp’te Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

05.09.2007-30.06.2008 tarihleri arasında TAIB Yatırım Bank A.Ş.’de Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyesi ve Arap Türk Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

Evli ve 2 çocuk babası olan Dağcan, 18.04.2012 tarihinden itibaren Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir.

Dağcan, ayrıca Ziraat Bankası Kredi Komitesi Üyesi ve Ziraat Leasing Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Kaynakça

Ziraat Bankası