yusufaktas

Unvan

Vlogger

Doğum Tarihi

6 Aralık 1995

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Yay yay

591

kez görüntülendi

Yusuf Aktaş Kimdir?

Sosyal medya da Reynmen adı ile tanınan Yusuf Aktaş, en ünlü sosyal medya fenomenlerinin başında yer almaktadır. Aslen Sivaslı olup, 6 Aralık 1995 yılın da İstanbul Bağcılar’da dünyaya gelmiştir. Toplam da üç kardeştir. Bir erkek kardeşi bir de ablası vardır. Annesinin ismi Nasibe, babasının ismi ise Rahmi’dir.

İlköğretimi Ahmet Kabaklı Okulunda okurken Fatih Sultan Mehmet İlköğretime nakil olmuş ve ilköğretimi orada tamamlamıştır. Daha sonra Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine yazılmıştır. Ancak oradan da mezun olmadan Başakşehir Lisesi’ne geçiş yapmıştır. Son olarak oradan da ayrılarak açıköğretim lisesini tamamlamıştır. Yaşantısına İstanbul’un Bağcılar ilçesinde devam etmektedir.

Radyo ve Televizyon Programcılığı okuyan Yusuf Aktaş, Scorp’ta çekmiş olduğu videolar ile sosyal medyanın en çok takip edilen ve dikkatleri üzerine çeken fenomeni olmuştur. Günümüz de Youtube üzerinden paylaştığı videoları takipçileri tarafından beğenilerek, geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Verdiği bir röportaja göre en sevdiği renk yeşil ve en sevdiği yemek makarnadır. Yalan ve iftira ise en nefret ettiği şeydir.

Sosyal medya dışında ünlülerle arası oldukça iyidir. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte ‘Sie Liegt in Meinen Armen’ şarkısını söylemiştir ve büyük bir beğeni kazanmıştır. Özellikle Biziz ve Voyovoy şarkıları ile ciddi bir mesafe katetmiştir.

2017 yılında bir başka youtuber olan Halil Söyletmez‘in filmi ‘Cumali Ceber Allah Seni Alsın‘ filminde oynamıştır. Daha sonra 2018 yılında başarılı youtuber Enes Batur‘un ‘Hayal mi Gerçek mi?‘ filminde rol almıştır. Dünyaca ünlü isimler arasından ise Logan Paul, Amanda Cerny, Dwayne Johnson ile bir araya gelmiştir.

Youtube üzerinden paylaştığı videolar ile takipçi sayısını günden güne arttıran Yusuf Aktaş, 25 Ocak 2019 tarihinde ‘Reynmen – Derdim Olsun’ isimli şarkısını yayınlamıştır. İlk 24 saatte kırmış olduğu 6.3 milyon izlenme sayısı ile ünlü şarkıcı Aleyne Tilki’yi geride bırakarak, Türkiye izlenme rekor sayısını kırmayı başarmıştır.