yunus-akkaya

Doğum Tarihi

21 Ekim 1967

Şehir

Çankırı

Ülke

Türkiye

Burç

Terazi terazi

1774

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Yunus Akkaya Kimdir?

21 Ekim 1967 tarihinde Çankırı ili Ilgaz ilçesi Aktaş Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Hafızlığını Beşiktaş Merkez Kur’an Kursunda tamamladı. 1990 yılında Pendik İmam- Hatip Lisesinden, 1995 yılında ise Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Fakülte yıllarında İstanbul’un önemli âlimlerinden Fıkıh ve Kur’an dersleri aldı.

1995 yılında Düzce İli Cumayeri İlçesinde imam-hatip olarak memuriyet görevine başladı. 1996 yılında İzmir Bornova’da vatani görevini tamamladı. 1999 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler Kursunu tamamladı. Aynı yıl içinde Batman ili Sason İlçesine Müftü olarak atandı. Daha sonra aynı ilin Beşiri İlçesinde bir süre müftülük görevinde bulundu.

2002 yılında Çankırı İli Atkaracalar İlçe Müftülüğüne atandı.

2004 yılında Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlığına seçildi.

2009 yılı ocak ayında Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Yönetimi Geliştirme Şubesi Müdürlüğüne atandı.

2011 yılı ocak ayında Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Basılı Yayınlar Daire Başkanlığına atandı.

İngilizce ve Arapça bilen ve evli ve üç çocuk babası olan Akkaya’nın, Diyanet Aylık ve Avrupa dergilerinde çeşitli konularda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.