yalcin-akdogan

Unvan

Başbakan Yrd.

Doğum Tarihi

22 Eylül 1969

Şehir

İstanbul

Burç

Başak basak

4755

kez görüntülendi

Yalçın Akdoğan Kimdir?

Yalçın Akdoğan, 22 Eylül 1969’da Üsküdar’da doğdu. Aslen Trabzon’un Düzköy ilçesinden olan Akdoğan’ın Babasının adı Reşit, annesinin adı Fatma’dır.

Siyaset Bilimi Doçenti ve Yazar; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde tamamladı.
Milliyet gazetesinde staj yaparak gazeteciliğe başladı. İç Anadolu gazetesini çıkardı.

Yeni Şafak ve Star gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yaptı. Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu.

29 Ağustos 2014 günü Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında oluşturulan 62.Türkiye Cumhuriyeti Hükumetinde Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulunda ders verdi. 8 adet kitabının yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır.

İngilizce bilen Akdoğan, evli ve 2 çocuk babasıdır.