yağmurtanrısevsin

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

24 Ağustos 1990

Şehir

Mersin

Ülke

Türkiye

Burç

Başak basak

257

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Yağmur Tanrısevsin Kimdir?

Yağmur Tanrısevsin, 24 Ağustos 1990 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Aslen Mersin’dir ve Mersin’de büyümüştür. Pınar Tanrısevsin adında bir kız kardeşi vardır. Eğitim hayatında ise ilkokul, ortaokul ve liseyi de Mersin’de tamamlamıştır. Üniversiteyi kazandıktan sonra 2010 yılında İstanbul’a gelmiştir. Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde öğrenciliğine devam etmektedir.

“The Tragedy” isimli korku filminde “Jennifer” rolüne hayat veren Yağmur Tanrısevsin, aynı zamanda “Bambi” markasının reklam filmlerinde marka yüzü olmuştur.

Craft Oyunculuk Atöylesi’nde eğitim almaya başladıktan yaklaşık bir yıl sonra bağlı olduğu ajanstan teklif almıştır. Teklif üzerine 2011 yılında başrollerini Hazal Kaya, Çağatay Ulusoy, Vahide Gördüm ve Metin Çekmez’in paylaştığı “Adını Feriha Koydum” isimli dizide rol alarak oyunculuk hayatına başlamıştır.

Aktif olarak boks, tenis, kayak, basketbol, heykel, resim gibi sanat ve spor dalları ile ilgilenen Yağmur Tanrısevsin, 2013 yılında “Aşk Ağlatır” isimli sinema filminde “Banu” karakterini canlandırmıştır. Bu rolü ile sinema dünyasına adım atmıştır.

Konuk oyuncu olarak yer aldığı “Adını Feriha Koydum” ve “Pis Yedili” isimli dizilerden sonra “Kaçak” isimli dizide “Tülay” karakteri ile ekranlara çıkmıştır.

2013 yılında “Güneşi Beklerken” isimli dizide başrollerini Emre Kınay, Hande Doğandemir, Kerem Bursin ile paylaşmıştır.

2015 yılının Ekim ayında gösterime giren “Geniş Aile Yapıştır” isimli sinema filminde rol almıştır. Yine 2015 yılında başlayan ve yapımcılığını Birol Güven’in yönetmenliğini ise Korhan Bozkurt’un üstlendiği “Mayıs Kraliçesi” isimli dizide “Nehir” karakteri ile başrolü paylaşmıştır.

Aşk hayatında ise 2015 yılında Oğuzhan Koç ile başladığı birlikteliğine devam etmektedir.

Kaynakça

www.hurriyet.com.tr