Doğum Tarihi

1965

Şehir

Bolu

2495

kez görüntülendi

Veysel Tiryaki Kimdir?

Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu’nun Dörtdivan ilçesinde doğan Tiryaki ilk, orta ve lise tahsilini Dörtdivan ve Gerede’de tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Tiryaki, kısa bir süre Maliye Bakanlığında Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı’nda mülki idare amiri olarak Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde kaymakam, Artvin ve Osmaniye’de de vali yardımcısı olarak çalıştı.

Yerel yönetimler ve mesleki incelemelerde bulunmak üzere 1992 yılında 6 ay İngiltere’de kalan Tiryaki, 1998-1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde “Kamu Yönetimi Yüksek Lisans” programını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde de master yaptı. Şu anda ise Ankara Üniversitesi’nde doktora yapıyor.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görevini sürdürürken 2004 yılında Belediye Başkanlığı adaylığı için istifa eden Tiryaki, 2004 seçimlerinde Altındağ Belediye Başkanı seçildi.

2009 yılındaki seçimi de kazanarak ikinci kez Altındağ Belediye Başkanı oldu.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde tekrar Ak Parti’den aday oldu ve 3.kez Ankara Altındağ Belediye Başkanı seçildi.

Tiryaki, evli ve 3 çocuk babasıdır.