6023

Unvan

Antrenör

Doğum Tarihi

1976

Ülke

Almanya

1303

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Utku Kolkoparan Kimdir?

30 Aralık 1976’da Almanya’da doğan Utku Kolkoparan, futbol altyapısını Almanya’da aldı. TSV Eintracht Karlsfeld, Dachau Türkgücü, TSV Gerberau, 1860 Münih, Münih Türkgücü ve Bayern Münih altyapılarında oynadı. 1991’de Türkiye’ye ailesiyle birlikte kesin dönüş yaptı.

Türkiye’de ise Lapsekispor, Bigaspor ve diğer muhtelif kulüplerde oynadı. 1993’de Bigaspor’da oynarken bir kez A-Genç ve bir kez de B-Genç milli takım seçmelerine davet edildi. 2003’te “C“ Antrenörlük kursunu bitirerek antrenörlük hayatına başladı.

2003’de Lapsekispor’u çalıştırdı ve grup şampiyonu oldu. Aynı sezon içerisinde Lapsekispor 18 yaş altı takımını da Çanakkale şampiyonu yapıp Türkiye şampiyonasına katılmasını sağladı. Daha sonra Geliboluspor’a geçerek eski milli futbolcu ve Teknik Direktör Müjdat Karanfilci’nin yardımcılığını yaptı.

2005’de Lapseki’de; Dünyanın ilk ve tek Bilgisayarlı Futbol Okulunu kurarak Futbol Dünyasına ismini altın harflerle yazdırmayı başardı. Bu Okulu Lapseki Gençlik ve Spor kulübü olarak resmiyetleştirerek Çanakkale Futbol liglerine katıldı. 2006’da kurduğu Bilgisayarlı Destekli Futbol Okulu ile ilgili UEFA’dan teşekkür mektubu aldı.

Antrenör Utku Kolkoparan Almanca ve İngilizce lisanlarını üst düzeyde konuşmakta ve yazmaktadır.