F36FA7BA-A948-4B25-A3F6-4419FEEB812D

Unvan

Hukukçu

Doğum Tarihi

1981

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

9774

kez görüntülendi

Ural Aküzüm Kimdir?

Galatasaray Lisesi, Fransa’da Montpellier Üniversitesi Siyasi Bilimler ve Marmara Hukuk Fakültesi’nde eğitim görmüştür. Kamu hukuku alanında doktorasını tamamlayan Aküzüm, halen Bilgi Üniversitesi MYO Bankacılık Finans Bölümü başkanı ve Yrd. Doç. Dr. öğretim üyesi olarak akademik hayatına devam etmektedir. Yayınlanmış 3 kitabı, çok sayıda akademik ve muhtelif makalesi vardır.

Aküzüm İstanbul Barosu avukatlarındandır ve Adalet Bakanlığı noterlik belgesi sahibidir. Gene Adalet Bakanlığı siciline kayıtlı arabulucu ve TPE (Türk Patent Enstitüsü) nezdinde marka, patent ve endüstriyel tasarım vekilidir. 15 yıl önce başlayan avukatlık ve danışmanlık kariyerini kendine ait olan hukuk bürosunda yabancı sermaye, idare hukuku, yatırım ve inşaat tahkimi alanlarında sürdürmektedir.

Sivil toplum alanında iş dünyası örgütlerinde görevler üstlenen Aküzüm 2015’den beri TÜRKONFED’de başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. AmCham Turkey (Türk Amerikan Şirketler Derneği) denetim kurulu üyesi, DEİK, Türk-Azerbaycan Dostluk Vakfı mütevelli heyeti üyesi olarak da görevlerini sürdürmektedir. Aküzüm Bilgi Üniversitesi kurucu vakfında da 10 sene yönetim kurulu ve mütevelli üyesi olarak görev yapmıştır.

Spor alanında 2005-2007 arasında Karsspor yönetiminde görev yaptıktan sonra 2011-2018 arasında Galatasaray Spor Kulübü ve Borsaistanbul’da işlem gören halka açık Galatasaray Sportif A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi görevlerini üstlenen Aküzüm, ülkenin en köklü tenis kulüplerinden Taçspor Kulübü’nün başkanlığını yapmıştır. Spor federasyonlarından TFF, TBESF, Tenis Federasyonu’nda muhtelif görevler üstlenmiş olan Aküzüm İngilizce, Fransızca, Azerice bilmektedir, evli 1 çocuk babasıdır.