ulku-aker

Doğum Tarihi

1946

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

5657

kez görüntülendi

Ülkü Aker Kimdir?

1946 yılında İstanbul’da doğdu. Sezen Aksu, Ebru Gündeş, Ajda Pekkan, Nilüfer, Ferdi Özbeğen, Bülent Ersoy’un aralarında yer aldığı sanatçılara şarkı sözü yazdı.

2002 yılının Nisan ayında “35 Yılın Şarkıları” isminde bir albüm çıkarmıştır. Sözlerini yazdığı şarkıları ünlü sanatçılar seslendirmiştir.
1. Sana Ne Kime Ne – Ajda Pekkan
2. Yok Yok Yalan Deme – Ferdi Özbeğen
3. Tek Başına – Ayten Alpman
4. Boşvere Boşvere – Nil Burak
5. O Günler – Selda Bağcan
6. Gönlüm Seninle – Yeliz
7. Hey Gidi Günler – Çeşitli Sanatçılar
8. Bazen – Sezen Aksu
9. O Karanlık Geceler – Ferdi Özbeğen
10. Sarıl Bana – Ajda Pekkan
11. Halikarnas – Akrep Nalan
12. Yanımda Olsa – Ayten Alpman

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde otopark görevlisi olarak çalışan kendisi gibi hiç evlenmeyen Nazmi Kafadar ile hayatını birleştirdi.

20 Temmuz 2010 tarihinde herkesten habersiz nikah kıyan çift 1 Ağustos 2010 tarihinde Baraz Otel’de yakın arkadaşları ve ailelerinin katıldığı düğünle dünya evine girdi. Düğüne Selda Bağcan, Seyyal Taner, Ferdi Özbeğen, Akrep Nalan, Ülkü Aker’in kız kardeşi Ülfet Kınay, damadın annesi Gülter Kafadar, babası Maksut Kafadar da katıldı. Çift bol bol dans edip eğlendi. Aker, eşinin anne ve babasının elini öptü. Takı töreninin ardından gece sona erdi.

İlk kez evlenen ve beyaz gelinlik giyen Ülkü Aker, Nazmi Kafadar’ı tanıyana kadar evlenmeyi düşünmediğini belirterek, “Biz 6 kardeşiz, en büyükleri ben olduğum için onlara hep ben bakmak zorunda kaldım. Kardeşlerimi evlendirirken, kendimi unuttum. Evliliği düşünmüyordum. 8 ay önce tanışmıştık. Bana çok ısrar etti. Ben de yalnızlığın Allah’a mahsus olacağını düşünerek teklifini kabul ettim. Çünkü yalnızlık çok kötü bir şey. Ben çok yalnız yaşadım. Allah kimseyi yalnız bırakmasın” dedi.

Sözlerini Yazdığı Bazı Şarkılar:  “Bir Fincan Kahve Olsam”, “Benim Gözüm Sende”, “İnleyen Nağmeler”, “Eskimeyen Dost”, “Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor”, “Kırk Yıllık Dost Gibiyiz İkimiz”, “Şarkımı Senin İçin Yazdığımı Bilseydin”, “Zor Dostum Zor”, “Yok Yok Yalan Deme”, “Tek Başına”, “Boşvere Boşvere”, “Hey Gidi Günler”, “Sarıl Bana”, “Selam Söyle”, “Oh Ya”, “Kaderime Kaderime”, “Baştan Anlat”, “Ara Sıra Bazı Bazı”, ” Bağışladın”, “Geçti Geçti”, “Canıma Değsin”, “Olmaz Olmaz Deme Hiç”, “Ağladım mı Güldüm mü”, “Boştur Dünya”, “Birisine Birisine”, “Bir Garip Olur İçim”, “Sorma Aklımdan Geçenleri (Sana İhtiyacım Var)”, “Unuttun mu”, “Güzel Bir Rastlantı” , “Hep Böyle” “Şiir Gibi”, “Bir Dünya Düşün”, “Bu Ayrılığa Yabancıyım” “İkimize Bir Dünya”, “Aradığın Ben miyim” , “Uslan Deli Gönlüm”, “Biraz Senden Biraz Benden”, “Seni Seni” , “Şarap Gibi”, “Baharlarla Gel”, “Belki Bir Gün”, “Başkası mı Var”, ” “Çalsın Sevdiğimiz Şarkılar”.