ulaştunaastepe

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

5 Mayıs 1988

Şehir

Kocaeli

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

194

kez görüntülendi

Ulaş Tuna Astepe Kimdir?

Ulaş Tuna Astepe 5 Mayıs 1988 tarihinde İzmit’te dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olarak ise eğitim hayatını tamamlamıştır.

2008 yılında “Osmanlı Cumhuriyeti” filminde kostüm asistanlığı yaptıktan sonra tiyatro ve televizyon projelerinde yer almaya başlamıştır. “Cam Yapraklar” ve “Bayrak” oyunlarındaki performansıyla tiyatro severlerin beğenisi kazanmıştır.

Ulaş Tuna Astepe, oyunculuk kariyerine 2012 yılında yayınlanan “Karadayı” dizisinde “Orhan Kara” karakterini canlandırarak ilk adımını atmıştır. Bu dizide Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel ile birlikte rol almıştır. Başarılı performansı ile izleyicilerin dikkatini çekmiştir ve beğenisini kazanmıştır. Ulaş Tuna Astepe’nin ikinci iddialı dizisi “Analar ve Anneler” dizisi olmuştur. Oyunculuk alanında hızla ilerlemiştir ve bir çok dizi, film, tiyatro ve kısa filmde rol almıştır. En son Show TV ekranlarında yayınlanan “Rüya” adlı dizide “Alaz” karakterini canlandırmıştır.

Şimdilerde ise “Sen Anlat Karadeniz” dizisinde “Tahir” karakterine hayat vermeye devam etmektedir.

Kaynakça

www.sozcu.com.tr