tuvanatürkay

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

3 Ekim 1990

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Terazi terazi

390

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Tuvana Türkay Kimdir?

Tuvana Türkay, 3 Ekim 1990 yılında Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızı olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Güneş Koleji’ni bitirdikten sonra eğitimine Beykent Üniversitesi Radyo ve Televizyon Sinema bölümünde devam etmiştir.

2009 yılında yayınlanmaya başlayan “Ayrılık” dizisinde “Kevok” karakterini canlandırmıştır. 2011-2012 yıllarında ise “Yer Gök Aşk” dizisinde “Bade Palalı” karakterini canlandırmıştır. 2014-2015 yılında “Kara Para Aşk” dizisinde “Bahar Çınar” karakteriyle Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre ile birlikte oynamıştır. Oyunculuğun yanı sıra şarkıcılıkla da ilgilenen Tuvana Türkay, 2015 yılında Enbe Orkestrası’nın albümünde sözü müziği kendisine ait olan “Ara Ne Olursun” adlı parçayı seslendirmiştir ve büyük bir beğeni kazanmıştır. Daha sonrasında ise Mustafa Ceceli aranjörlüğünde “Tuana” şarkısını coverlamıştır. Ayrıca şarkı sözü ve beste de yapmaktadır.

Şimdilerde ise “Yasak Elma” dizisinde “Leyla” karakterine hayat vermektedir.

Kaynakça

www.sabah.com.tr