Turker_Bas

Unvan

Prof. Dr.

Doğum Tarihi

3 Mayıs 1971

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

5803

kez görüntülendi

Türker Baş Kimdir?

Türker Baş, 1971 yılında Manisa’da doğdu. Profesyonel yaşantısına Kara Harp Okulunda öğretim görevlisi olarak başladı. TSK tarihindeki en genç doktor, en genç doçent ve ilk sosyal bilimler profesörü olan Türker Baş, akademik çalışmaların yanı sıra TSK’nın Personel Yönetim Sisteminin kurulması, MKE ve Savunma Sanayi Müsteşarlığının yeniden yapılandırılması projelerinde yönetici/koordinatör olarak görev aldı.

Genelkurmay Karargahındaki ilk elektronik öğrenme sistemini kurdu. TBMM MSB Komisyonunda insan kaynakları konularında uzman danışman olarak görev yaptı. 2002 yılından bu yana çalışmalarını İnsan Kaynakları ve İşletme Yönetimi konularında yoğunlaştırdı.

Employer Branding kavramının yaratıcısı Simon Barrow ve Ghent Üniversitesi’nden Prof.Dr. Philip Lievens ile gerçekleştirdiği ortak çalışmalar saygın uluslararası dergilerde yayınlandı. Bu süre zarfında İKY Danışmanlık, Çözüm Var Danışmanlık ve Realta Danışmanlık Şirketlerinde kıdemli danışman olarak görev alarak farklı büyüklük ve yapılardaki şirketlerle çalışma fırsatı buldu.

Businessweek Dergisi tarafından yayınlanan Türkiye’nin En Gözde Şirketleri Araştırmasını kurguladı ve yönetti. “Kobiler İçin Gerilla Stratejileri” ve “İşveren Markası” kitaplarının yazarı olan Türker BAŞ, halen Yeni İK Danışmanlık Grubunda Türkiye’nin İdeal İşyerleri Araştırmasını yönetiyor ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Galatasaray Üniversitesinde doktora derslerine girmeye devam ediyor.

Kaynakça

Türker Baş